Waves Clouds Storm Stormy Rocks Sea Awesome Beach Wallpaper Beaches

KSW 39: Colosseum. Organizacja KSW pobije rekord sprzedaży największej gali UFC?

Organizacja KSW ogłosiła dzisiaj sprzedaż na poziomie 47 247 biletów. Do gali KSW 39: Colosseum został dokładnie miesiąc czasu, a polska federacja pragnie pobić rekord największej gali UFC. – KSW najlepsze w Europie! Pomożecie pobić kolejny rekord? Teraz wszystko w Waszych rękach – napisał na Twitterze współwłaściciel KSW Martin Lewandowski.

KSW 39 już w tym momencie jest w największą galą w historii europejskiego MMA. Najlepszy wynik na Starym Kontynencie polska organizacja zapewniła sobie już w marcu, kiedy sprzedażą ponad 31 tysięcy pobiła rekord UFC na Tele2 Arenie w Sztokholmie. Dzisiaj już wiemy, że na równo miesiąc przed majowym wydarzeniem organizacja KSW sprzedała dokładnie 47 247 biletów. W tym momencie jest to jedenasty w historii wynik na całym świecie, a do pierwszej dziesiątki brakuje dokładnie 382 wejściówek (47 629; gala Pride Final Conflict 2004 – 15.08.2004).

Pojemność PGE Narodowego na mecze piłkarskie wynosi 58,5 tysiąca. Jeśli organizacja KSW sprzedałaby taką liczbę biletów wskoczyłaby na podium największych wydarzeń MMA w historii. Aktualnie na trzecim miejscu plasuje się gala UFC 193 z Melbourne z listopada 2015 roku, na której walczyła m.in. Joanna Jędrzejczyk, z wynikiem 56 214 sprzedanych biletów. Dwa największe eventy w historii należą do gal organizowanych pod szyldem legendarnej organizacji Pride i ze względu na ograniczenia PGE Narodowego są poza zasięgiem gali KSW 39.

15 największych gal w historii światowego MMA:

Kategorie
STREFA MMA

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły