Usyk wygrywa na punkty z Hunterem! Gvozdyk demoluje Gonzaleza!

W nocy z soboty na niedzielę podczas gali, która odbyła się w Oxon Hill mistrz świata federacji WBO kategorii cruiser Oleksandr Usyk (12-0, 10 KO) obronił mistrzowski w pojedynku z Michaelem Hunterem (12-1, 8 KO). Starcie trwało pełne 12 rund, a o jego wyniku zdecydowali sędziowie punktowi.

Arbitrzy byli zgodni i punktując 117-110 dali zwycięstwo Ukraińcowi. Mimo zdecydowanej przewagi na kartach punktowych, pojedynek ten dla Usyka nie należał do najłatwiejszych.

Pierwsza część pojedynku była dość wyrównana, a Hunter nie dawał się specjalnie rozpędzić rywalowi. Mimo, że szło mu nieźle, to ciosy Usyka były zdecydowanie mocniejsze i bardziej wymowne przez co to na jego korzyść punktowane były rundy w tym pojedynku. Swoją przewagę w tej walce Ukrainiec podkreślił w 12 rundzie, kiedy to na minutę przed końcem walki udało mu się posadzić rywala na macie ringu. Ostatecznie wola walki i lekka pomoc lin pozwoliła Hunterowi dotrwać do końca pojedynku, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem Usyka.

Także szczęśliwy z amerykańskiego ringu mógł zejść pochodzący z Ukrainy pięściarz kategorii półciężkiej Oleksandr “The Nail” Gvozdyk (13-0, 11 KO), który zdemolował w 3 rundzie pojedynku Yuniesky “The Monster” Gonzaleza (18-3, 14 KO) i wygrał to starcie przez techniczny nokaut.

Od pierwszej minuty tego pojedynku Gvozdyk narzucił rywalowi swój styl walki. Kolejne minuty tego pojedynku to zdecydowane ataki Ukraińca. Ostatecznie pojedynek zakończył się na 5 sekund przed końcem rundy trzeciej, kiedy to Gonzalez został zasypany gradem ciosów i nie był w stanie nic zrobić przez co zmusił narożnik do przerwania pojedynku.