3 czerwca Briggs zawalczy z Oquendo o tytuł mistrza świata federacji WBA

Grupy Square Ring Promotions oraz Hitz Entertainment Corporation ogłosiły jakiś czas temu, że kontrakt na walkę Fresa Oquendo (37-8, 24 KO) z Shannonem Briggsem (60-6-1, 53 KO) został podpisany. Przez kilka tygodni nie było jednak wiadome kiedy i gdzie odbędzie się pojedynek, którego stawką będzie wakujący tytuł WBA kategorii ciężkiej.

Dziś poinformowano, że ostatecznie pięściarze spotkają się w ringu 3 czerwca podczas gali, która odbędzie się w Seminole Hard Rock Hotel and Casino w Hollywood. Warto pamiętać, że doprowadzenie do tego starcia nie odbyło się bez problemów. Wcześniej strony uczestniczące w przetargu na organizację tej walki nie były w stanie zebrać wystarczających środków. Ostatecznie udało się uporać z tym problemem.

Kilka miesięcy temu do walki o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBA zostali wyznaczeni Shannon Briggsa oraz Fres Oquendo. Było to możliwe ze względu na pozbawienie tytułu poprzedniego mistrza tej organizacji Lucasa Browne. Poprzedni czempion WBA został złapany na stosowani środków dopingujących przez co utracił nie tylko mistrzowski pas, ale także szansę na pojedynek ze zwycięzcą planowanej na 29 kwietnia walki pomiędzy Anthony Joshuą, a Władimirem Kliczko, której stawką będzie tytuł super czempiona WBA kategorii ciężkiej.

Zwycięzca pojedynku Briggs vs. Oquendo będzie zobowiązany do walki z obowiązkowym pretendentem do mistrzowskiego pasa Alexandrem Ustinovem i dopiero po tym pojedynku będzie mógł czekać na starcie ze zwycięzcą walki Joshua vs. Kliczko lub będzie mógł zmierzyć się z liderem rankingu federacji WBA w tym limicie wagowym, którym jest Luis Ortiz.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły