Bronerek showtime

Broner: Chcę w tym roku stoczyć tak wiele walk, jak jest to tylko możliwe

Były mistrz świata czterech kategorii wagowych Adrien Broner (32-2, 24 KO) nie może doczekać się powrotu na ring. Amerykanin ostatni pojedynek stoczył w kwietniu zeszłego roku, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut w 9 rundzie Ashleya Theophane. Mimo, że stawką tamtego pojedynku był wakujący tytuł czempiona organizacji WBA kategorii junior półśredniej, to nie trafił on w ręce zwycięzcy tego pojedynku, ponieważ Broner nie wypełnił limitu wagowego i podczas oficjalnego ważenia wniósł na wagę 63,7 kg, zamiast wymaganych 63,5 kg.

W najbliższej walce Broner stanie twarzą w twarz w ringu z czołowym pięściarzem kategorii junior półśredniej Adrianem Granadosem (18-4-2, 12 KO). Pojedynek obędzie się w najbliższą sobotę w Cincinnati. Pierwotnie starcie pomiędzy tymi pięściarzami miało obyć się w umownym limicie wagowym, który został wyznaczony na poziomie 142 funtów, jednak Broner postanowił zmienić ten zapis w kontrakcie. Kilka dni temu pięściarz oznajmił, że pojedynek odbędzie się jednak w limicie kategorii półśredniej, który wynosi 147 funtów.

„Jestem gotowy pokazać dobre show przed własną publicznością. Uwielbiam walczyć w Cincinnati. Wiem, że wiele osób przyjdzie zobaczyć moje zwycięstwo w ringu, ale nawet w moim rodzinnym mieście pojawią się także ludzie, którzy będą chcieli zobaczyć moją porażkę. Poradzę sobie z ciążącą na mnie presją. To jest zupełnie inny poziom, ponieważ od dawna nie walczyłem u siebie i nie mogę doczekać się tej walki. Mógłbym walczyć co dwa tygodnie, gdyby było to tylko możliwe. Jednak jeżeli będę zdrowy mam zamiar w tym roku być bardziej aktywny niż do tej pory i stoczyć tak wiele wielkich walk, jak tylko będzie to możliwe. Nie chcę zrobić niczego innego jak tylko zaprezentować w ringu to, co mam najlepszego. Są walki, które możesz wygrać, ale nie pokazać tego jak wspaniale jesteś do tej walki przygotowany. Walka z taki facetem jak Granados to starcie, w którym nie mogę mieć słabszego momentu. On chce w walce ze mną zaprezentować się najlepiej jak tylko to możliwe. Teraz skupiam się na tym, aby pokazać kibicom jak najbardziej pozytywnego Adriena Bronera. Wszystko zaczyna się od boksu.” powiedział Adrien Broner.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły