Foto: Rafael Soto/Top Rank

Chavez Jr. bez dużej nadwagi na 3 miesiące przed walką z Canelo

Czyżby Julio Cesar Chavez Jr. znów zaczął podchodzić w sposób profesjonalny do zawodowego boksu? To pytanie mogą zadawać sobie kibice, którzy śledzą przygotowania tego pięściarza do zaplanowanej na 6 maja walki z Saulem „Canelo” Alvarezem.

Limit wagowy na majową walkę został wyznaczony na poziomie 74,6 kg (164,5 funta) i wszystko wskazuje na to, że pierwszy raz od bardzo dawna Chavez nie będzie miał problemów, aby ten limit osiągnąć. W udostępnionym szerokiej publiczności materiale wideo widać można zaobserwować obecną formę pięściarza, która jak się wydaje nie jest najgorsza.

Chodzi oczywiście o spojrzenie na jego obecną dyspozycję pod względem wagi, która od lat stanowiła duży problem dla mierzącego 185 cm pięściarza. Chavez kilkakrotnie udowodnił, że ma problemy z utrzymaniem się w wyznaczonym limicie, apogeum jego dramatu było nad wyraz widoczne, gdy najpierw sam wyznaczał na dany pojedynek limit wagowy, a później podczas oficjalnego ważenia nie był w stanie się w nim zmieścić.

Tym razem naprzeciw niego stanie mierzący 175 cmCanelo„, który przed ostatnią walką wniósł na wagę 69.9 kg. Dlatego dla niego osiągnięcie limitu 74,6 kg będzie czymś bezproblemowym, a wręcz da mu pewien komfort, którego nie miał w wielu poprzednich pojedynkach.

Materiały wideo z przygotowań Juniora do walki z „Canelo”:

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły