Crawford-Postol-Fight-Rd10-TR1

Crawford zdeklasował Postoła i zunifikował tytuły

W głównej atrakcji wieczoru gali boksu zawodowego zorganizowanej w MGM Grand w Las Vegas doszło do unifikacyjnego starcia w kategorii junior półśredniej pomiędzy Terencem Crawfordem (29-0, 20 KO) a Viktorem Postołem (28-1, 12 KO). Po dwunastu jednostronnych rundach zwyciężył Amerykanin, który zgarnął dzięki temu pasy WBC i WBO.

Od początku pojedynku w ringu zarysowała się przewaga Crawforda, który lepiej czuł w tej walce dystans i ogrywał pięściarsko swojego rywala. Mimo to jeszcze w początkowej fazie pojedynku Ukrainiec starał się odgryzać i chwilami nawiązywał wyrównaną walkę. W piątym starciu Postoł znalazł się jednak dwukrotnie na deskach po celnych ciosach Amerykanina, i to chyba ostatecznie odebrało mu chęć do dalszego pojedynku.

W drugiej fazie walki Crawford dzielił już między linami niepodzielnie, a Ukrainiec walczył tak naprawdę tylko o dotrwanie do końcowego gongu. Ostatecznie sztuka ta mu się udała, a sędziowe punktowali w tej walce jednogłośnie (118-107, 118-107, 117-108) na korzyść Crawforda.

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły