Foto: FightHub TV

De La Hoya: Jeżeli Lemieux wygra możliwa będzie jego walka z Canelo

16 grudnia były mistrz świata federacji IBF kategorii średniej David Lemieux zmierzy się w ringu z obecnym czempionem federacji WBO Billy Joe Saundersem (25-0, 12 KO). Promotor Kanadyjczyka Oscar De La Hoya twierdzi, że jeśli jego podopieczny wygra starcie, które odbędzie się w Montrealu, to w kolejnej walce może zmierzyć się w ringu z największą gwiazdą grupy Golden Boy Promotions, Saulem „Canelo” Alvarezem (49-1-2, 34 KO).

Obecnie De La Hoya próbuje podpisać kontrakt na rewanżowe starcie „Canelo” z czempionem organizacji IBF, IBO, WBA, WBC wagi średniej Gennadijem Gołowkinem. Pierwsza walka tych pięściarzy zakończyła się remisem, jednak obecnie nie ma pewności, czy uda się w krótkim czasie podpisać kontrakt na starcie numer dwa pomiędzy tymi pięściarzami. Jeżeli Lemieux wygrałby z Saudersem, to stanie się posiadaczem jedynego tytułu kategorii średniej, który nie jest obecnie w rękach Gołowkina.

“Chciałbym doprowadzić do rewanżowej walki Alvareza z Gołowkinem, ale jeżeli nie będzie możliwe porozumienie w sprawie terminu organizacji tej walki, a Lemieux w spektakularny sposób wygra z Saudersem to będzie kolejną opcją dla Canelo.” – powiedział w rozmowie z latimes.com promotor Oscar De La Hoya.

Pomysł organizacji walki Davida Lemieux z Saulem „Canelo” Alvarezem wydaje się dobrym kierunkiem, ponieważ obaj ci pięściarze gwarantują emocje w ringu. De La Hoya liczy, że jeśli Kanadyjczyk dobrze zaprezentuje się w walce z czempionem WBO, to jego walka z „Canelo” mogłaby osiągnąć dobry wynik sprzedaży pakietów PPV. Wielu kibiców liczy jednak na to, że grupa Golden Boy Promotions porozumie się z teamem Gołowkina i podpisze kontrakt na drugie starcie. Pierwsza walka tych pięściarzy dostarczyła kibicom wielkich emocji i odbiła się echem w całym bokserskim świecie. Nie da się ukryć, że drugie starcie pomiędzy Meksykaninem, a Kazachem jest jednym z tych, na które czekają fani boksu z całego świata. Z ostatnich doniesień wynika, że obóz „Canelo” chciałby, aby rewanżowe starcie z Gołowkinem odbyło się w maju przyszłego roku, co nie jest do końca akceptowalne dla teamu Gołowkina, który nie specjalnie chciałby tak długo czekać.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły