DeLaHoya-Lemieux-Belt-GBP1-800

De La Hoya o opcjach dla Canelo: Gołowkin, Lemieux, Saunders

Oscar De La Hoya, właściciel grupy Golden Boy Promotions przyznaje, że jest kilka możliwych opcji kolejnej walki popularnego Saula Alvareza (49-1-2, 34 KO) planowanej na 5 maja 2018.

Ostatni raz widzieliśmy Canelo w ringu podczas zremisowanego starcia z mistrzem federacji IBF, WBC, WBA i IBO w wadze średniej, Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO), 16 września tego roku.

Trwają dyskusje co do możliwego rewanżu mającego odbyć się w dniu meksykańskiego święta Cinco de Mayo, jednak Gołowkin nie jest jedynym zawodnikiem, z którym rękawice chciałby w przyszłym roku skrzyżować Meksykanin.

Oscar de la Hoya, promotor Alvareza stwierdził, że zwycięzca walki o pas WBO mającej odbyć się w przyszłym miesiącu pomiędzy Davidem Lemieux a Billym Joe Saundersem również będzie na jego celowniku. Dodał również, że priorytetem jest Gołowkin.

Obecnie przyglądamy się różnym możliwościom kolejnej walki dla Canelo. Jest Saunders i Lemieux którzy będą walczyć niedługo, i oczywiście Gołowkin- priorytet na naszej liście, ale wiele zależy od tego jak potoczą się negocjacje” – powiedział De La Hoya.

Za sprawą znanego nazwiska Lemieux i promowania go przez tę samą grupę, która promuje Canelo, ewentualny pojedynek między tymi pięściarzami będzie łatwiejszy do zorganizowania niż rewanż z GGG, ale wygenerowałby dużo mniejsze zyski finansowe. Pierwsza walka GGG z Canelo osiągnęła drugi wynik sprzedaży PPV zaraz po Maywheather – McGregor.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły