Efektowne zwycięstwo Kownackiego nad Kiladze!

W świetny sposób zainicjował 2018 rok Adam Kownacki (17-0, 14 KO). Podczas gali na Brooklynie w Barclays Center Polak pokonał przez TKO w 6 rundzie bardzo solidnego Gruzina Iago Kiladze (26-3, 18 KO). Do dzisiejszego pojedynku popularny „Babyface” wyszedł ważąc dokładnie 117,9 kilogramów czyli o 8 więcej niż przed ostatnim pojedynkiem, co wzbudzało wiele obaw wśród kibiców i ekspertów bokserskich.

Początek pojedynku te obawy potwierdzał. Polak ustępował Kiladze przede wszystkim szybkością i dawał się trafiać mocnymi ciosami zarówno na głowę i tułów, co poskutkowało rozbiciem i obfitym krwawieniem z nosa. Drugie starcie również mogło zostać zapisane na korzyść Gruzina lecz od trzeciej rundy Kownacki zaczął dochodzić do głosu.

„Babyface” świetnie rozpoczął 4 starcie, trafił mocnym prawym i naruszył Kiladze. Chwilę później po raz kolejny po bardzo dobrym prawym Gruzin po raz pierwszy zapoznał się z matą ringu. Do końca rundy Polak posiadał przewagę i spychał do defensywy wyraźnie zmęczonego już Kiladze.

Piąta odsłona to dominacja ze strony Polaka, który starał się lokować prawe na głowie rywala i w szóstym starciu mocne ciosy przyniosły zamierzony skutek. Podczas walki w zwarciu Kownacki wypalił świetnymi dwoma podbródkowymi, które posłały po raz kolejny Kiladze na deski. Sędzia po odliczeniu do 8 i głębokim spojrzeniu w oczy Gruzina postanowił zakończyć pojedynek.

Tym samym kolejne efektowne zwycięstwo na zawodowym ringu zanotował Adam Kownacki. Pokazał w tym pojedynku wielkie serce do walki i nieustępliwość, lecz aby mierzyć się z czołówką wagi ciężkiej przed Adamem jeszcze wiele pracy.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

2 Komentarzy do "Efektowne zwycięstwo Kownackiego nad Kiladze!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Lukasz
Gość
Lukasz

No i widzicie wszyscy znowu wielcy znawcy boksu przekreslali adama ze za ciezki ze za wolny itp i co chlopak robi KO wnpieknym stylu widac w nim harakter i konsekwecje spokuj i pewnosc siebie cala polska obecna waga ciezka i junior ciezka moze sie od niego uczyc nie pajacuje jak szpila i nie gada glupot prawdziwa polska krew

Marek
Gość

Adam jest dobry ale nie masz szans na mistrza świata, jego nogi nawet mu nie pozwolą dosięgnąć szczęki Wildera czy Joshuy a raczej po starciu Joshua-Parker wszystkie tytuły będą należeć do tych dwóch panów.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły