Eubank Jr. zdobył pas IBO i chce walki z Gołowkinem lub DeGalem!

Notowany na 7 miejscu w rankingu federacji WBC w kategorii super średniej Chris Eubank Jr. (24-1, 19 KO) pokonał w sobotni wieczór przez TKO w 10 rundzie Renolda Quinlana (11-2, 7 KO) i odebrał mu tytuł czempiona organizacji IBO. Po tym zwycięstwie Eubank zapowiada, że chciałby spotkać się w ringu czempionem kategorii super średniej Jamesem DeGalem.

“To jest mój bilet do wielkich walk z najlepszymi pięściarzami świata w kategorii średniej i super średniej. Andre Ward nie jest pięściarzem kategorii super średniej. Trwa nasza pogoń za Jamesem DeGalem i to z nim powinienem zmierzyć się w ringu. Przed laty sparowałem z nim wielokrotnie. Wiem jaki on jest i wiem, co mogę zrobić z nim w ringu. To jest pojedynek, który chcieliby zobaczyć kibice. Jest wiele wspaniałych walk, które są możliwe do organizacji.” – powiedział na konferencji prasowej po walce Eubank Jr.

Ojciec mistrza IBO Eubank Sr. dodaje, że równie ciekawa byłaby walka jego syna z dominatorem kategorii średniej Giennadijem Gołowkinem.

“W kwietniu będziemy gotowi na kolejne starcie. W kategorii średniej wszyscy mówią o Gołowkine i także z nim prowadzić będziemy negocjacje na temat organizacji walki. W kategorii średniej chcielibyśmy właśnie walki z Gołowkinem, ponieważ zostaliśmy oszukani w sprawie walki z nim w 2016 roku. Teraz osoby, które były za to odpowiedzialne zostały odsunięte, dlatego możemy iść do przodu i nadrobić stracony czas. Stracilismy tylko 6 miesięcy.”powiedział Eubank Sr.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły