Wachu

Federacja WBC anulowała dożywotnią dyskwalifikację Powietkina

2 marca 2017, federacja WBC ukarała Aleksandra Powietkina (32-1 23 KO) dożywotnią dyskwalifikacją z brania udziału w pojedynkach sankcjonowanych przez tą federację i 250 tyś dolarów grzywny. Kara ta zakończy się z dniem 6 grudnia 2017.

Saszę początkowo zawiesiły wszystkie federacje, jednak po kilku miesiącach z powrotem wrócił do niektórych rankingów. Federacja WBC jednak zdecydowała się ukarać go dożywotnio po tym jak w jego organizmie w bardzo krótkim czasie dwa razy wykryto niedozwolone substancje, najpierw przed walką z Wilderem, następnie przed walką ze Stivernem.

WBC nałożyło na niego karę w wysokości 250 000 dolarów i brak możliwości uczestnictwa w jakimkolwiek pojedynku pod szyldem WBC. Zastrzegli jednak, że będzie on mógł wrócić do rankingu, jeśli podda się rocznej procedurze antydopingowej na swój koszt.

Bokser spełnił powyższe warunki i już w grudniu na nowo będzie obecny we wszystkich rankingach wagi ciężkiej.

Powietkina ostatni raz mieliśmy okazję oglądać w ringu 1 lipca tego roku, kiedy na punkty pokonał Andreia Rudenkę (31-3 19 KO). Jego kolejna walka zaplanowana jest na 15 grudnia a naprzeciwko niego stanie Christian Hammer (24-4 12 KO), stawką pojedynku będzie pas WBO International.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły