Foto: BoxingNews.pl

Frans Botha twierdzi, że Joseph Parker jest jak Muhammad Ali!

Na emeryturze człowiek ma więcej czasu i do głowy przychodzą mu różne myśli. Swoimi przemyśleniami postanowił podzielić się z kibicami Frans Botha (48-11-3, 29 KO), który w swojej karierze mierzył się w ringu z takimi legendami jak Mike Tyson, Evander Holyfield, Lennox Lewis, Michael Moorer, czy Władimir Kliczko. Mimo, że w pojedynkach z legendami nie odnosił on sukcesów, to był chętnie brany przez najlepszych pięściarzy świata do walk na przetarcie.

W 2013 roku urodzony w Witbank pięściarz zmierzył się w ringu z obecnym mistrzem świata federacji WBO kategorii ciężkiej Josephem Parkerem (24-0, 18 KO). Botha został znokautowany przez Parkera już w 2 rundzie i wygląda na to, że to wydarzenie zrobiło na nim ogromne wrażenie. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej twierdzi, że Nowozelandczyk powinien być porównywany z największą legendą wagi ciężkiej w historii boksu zawodowego Muhammad’a Ali’ego (56-5, 37 KO).

„Miałem sporo zabawy z dzieciakiem Josephem, ale on już nie jest dzieckiem, tylko mistrzem świata. On posiada szybkość, a gdy przyjdzie siła to zunifikuje wszystkie tytuły. Z odpowiednią szybkością i siłą ten dzieciak jest jak Muhammad Ali. Nie lekceważcie go. Wiele rzeczy może wydarzyć się w karierze Parkera. Niebo jest dla niego granicą. Uważam, że waga ciężka wraca na wysoki poziom i jest w niej wielu ekscytujących pięściarzy. Joseph Parker jest popularny i posiada charyzmę, a za jego plecami stoją odpowiedni ludzie. On musi kontynuować tylko to, co obecnie robi.” – mówi w rozmowie z Fairfax Media były pięściarz Frans Botha.

Zdaniem wielu kibiców i ekspertów obecny mistrz WBO kategorii ciężkiej jest najsłabszym z pięściarzy trzymających w swoich rękach mistrzowskie pasy jednej z czterech najważniejszych organizacji. Jak widać u niektórych punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a sam Frans Botha ma trochę inne zdanie niż pozostali.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły