Fury mistrz

Fury: Odzyskam swoje tytuły w 2018

Tyson Fury (25-0 18 KO) ostatni raz w ringu pojawił się 28 listopada 2015, gdy po zwycięskim pojedynku z Władimirem Kliczko (64-5 53 KO) odebrał mu pasy IBF, WBO, WBA i IBO w wadze ciężkiej. Teraz były mistrz zapowiada, że wszystkie te tytuły odzyska w 2018 roku.

Tyson Fury musi pokonać najpierw jeden problem, test antydopingowy w brytyjskiej agencji antydopingowej, która twierdzi, że ten „oblał” go na początku 2015 roku.
Dwoma najważniejszymi pojedynkami które chciałby stoczyć „Olbrzym z Wilmslow” jest konfrontacja z mistrzem WBC Deontayem Wilderem (39-0 38 KO) i z mistrzem IBF, WBA i IBO Anthonym Joshuą (20-0 20 KO).

Brak aktywności byłego mistrza jak i jego kondycja psychiczna mogły tworzyć wątpliwości czy wróci on do dawnej dyspozycji, obecnie Anglik ma co najmniej 50 kg nadwagi, ale zapowiada, że nie jest to problem i udowodni swoją wartość wszystkim wątpiącym w niego po raz kolejny.

„Pojechałem do Niemiec i zaskoczyłem tam wszystkich w walce z Kliczko, potem zwakowałem pasy, żeby dać o nie powalczyć i zarobić innym, nic z tego nie miałem, stworzyłem wagę ciężką konkurencyjną a na mnie ciągle tylko spływa krytyka” – powiedział telewizji SkySports Fury.

„Wątpili we mnie w Niemczech, wątpili we mnie za każdym razem i jestem pewien, że będą wątpić po raz kolejny. Każdy będzie na mnie gwizdał do czasu powrotu na ring, ale jedno mogę wam powiedzieć – 25 razy do tej pory byłem spisywany na straty. Jestem poza ringiem już 2 lata, więc powinno to dać szansę reszcie tych facetów na nadrobienie zaległości, nie chce wychodzić na aroganta, mówię po prostu celnie i bez zbędnych ceregieli. Nie mogę się doczekać. Jestem bardzo podekscytowany i zmotywowany, Wracam… 2018.” – zakończył Tyson.

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły