Gala w Ełku: Balski znokautował rywala!

Adam Balski (9-0, 7 KO) bawił się podczas walki wieczoru na gali w Ełku, a w ósmej rundzie po kapitalnym podbródkowym znokautował Tarasa Oleksijenkę (8-3, 7 KO). Wygrane odnieśli również Łukasz Wierzbicki (12-0, 7 KO) oraz Sasza Sidorenko (6-0, 1 KO).

Balski to jeden z najbardziej utalentowanych polskich cruiserów, więc nic dziwnego, że są z nim wiązane wielkie nadzieje. Już w czerwcu stanie przed największym wyzwaniem w karierze, gdyż zmierzy się z niebezpiecznym Vikapitą Meroro (28-6, 14 KO), lecz najpierw musiał uporać się z Tarasem Oleksijenką. Jak się okazało, był to teatr jednego aktora, bo Polak dominował od pierwszej wymiany do ostatniej. Repertuar ciosów Balskiego był ogromny.

Większość ciosów dochodziło do celu, brakowało tylko jeszcze mocniejszego naruszenia przeciwnika. W ósmej rundzie Balski trafił Ukraińca dwoma ciosami na tułów, a następnie posłał kapitalny podbródkowy, który zwalił rywala z nóg. – Zrobił to jak Linares – krzyknął komentujący to starcie Maciej Miszkiń, nawiązując do walki Wenezuelczyka z Anthonym Crollą. Sędzia musiał przerwać walkę, bo Oleksijenko wyraźnie miał dość.

– Idziemy dalej – powiedział po walce Balski.

Pierwszy raz w Polsce walczył Łukasz Wierzbicki, pokonując bardzo wysoko na punkty Innocenta Anyanwu. Polak boksował bardzo bezpiecznie, nie wdawał się w bójkę i spokojnie punktował. W oczy rzuciły się przede wszystkim kapitalne uniki, schodzenie z linii ciosu oraz timing. Dwie ostatnie rundy to także pokaz bardzo mocnego lewego prostego, który chyba ani razu nie minął celu. Dla Wierzbickiego była to próba generalna przed czerwcową galą Polsat Boxing Night, na której zmierzy się z niepokonanym Robertem Tlatlikiem (20-0, 14 KO)

– Jestem bardzo pewny, dlatego wziąłem tę walkę. Wiem, że jestem w stanie wygrać – powiedział Wierzbicki.

Z kolei Mateusz Rzadkosz wziął rewanż na Pawle Rumińskim za czasy amatorskie, wypunktowując go na dystansie sześciu rund. Walka na pewno mogła się podobać, bo obaj zawodnicy nie kalkulowali i postawili na wymianę, z której ostatecznie górą wyszedł ten pierwszy. Pierwszą wygraną przed czasem odniosła za to Sasza Sidorenko, która w kilkadziesiąt sekund uporała się z Mirjaną Vujic. Zawodniczka Tymex Boxing Promotion od zawsze prezentowała się świetnie w aspektach technicznych, a w sobotę dołożyła też precyzję i siłę ciosu. Trafiła bowiem rywalkę idealnie na wątrobę – Serbka od razu chwyciła się za brzuch, na jej twarzy pojawił się wielki grymas bólu, a sędzia przerwał pojedynek.

Sidorenko była nieco zaskoczona taką decyzją, bo nie ukrywała, że chciała poboksować trochę dłużej.

Wyniki:

Adam Balski (9-0, 7 KO) pokonał przez nokaut w ósmej rundzie Tarasa Oleksijenkę (8-3, 6 KO)

Łukasz Wierzbicki (12-0, 6 KO) pokonał jednogłośnie na punkty (80:72, 80:72, 80:72) Innocenta Anyanwu (25-21-3, 15 KO)
Mateusz Rzadkosz (5-0-1, 1 KO) pokonał jednogłośnie na punkty (58:56, 58:57, 58:56) Pawła Rumińskiego (2-2, 2 KO)
Sasza Sidorenko (6-0, 1 KO) pokonała przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Mirjanę Vujic (4-7, 2 KO)
Krystian Huczko (3-1)
pokonał jednogłośnie na punkty (60:53, 60:53, 59:52) Borislava Gligoricia (5-7, 4 KO)
Jakub Dobrzyński (1-0) pokonał
jednogłośnie na punkty (40:35, 40:35, 40:35) Aliaksandra Abramenkę (17-58-1, 6 KO)

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

10 Komentarzy do "Gala w Ełku: Balski znokautował rywala!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
crazy
Gość

szczerze to nie widze tego chlopaka Balskiego w cruser lepiej moze by mu zrobilo zbijanie do kategori Fonfary Legionisty ?no i nowy nabytek wierzbicki man widac ze wytrenowany jest i nawet kondycje ma ciekawe co dalej …

JOKER
Użytkownik

Balski przereklamowany strasznie. Po tym co wczoraj pokazał to PBN dla niego za duża gala. Wierzbicki to się kompletnie nie nadaje do dużych walk. Widziałem wczoraj pierwszy raz go w ringu i to był jakiś dramat. Koleś może i walczył w Kanadzie czy w Bagdadzie, ale jego max to jakieś bumy.

Wizard
Użytkownik
Wizard

Balski nieźle zawalczył. Nie wiem co ty gadasz Joker. Wierzbicki chyba też nie tak najgorzej. Gmitruk mówił w studio, że coś z niego będzie, a on się chyba zna na boksie. Jak go Pan Borek bierze na PBN to chyba wie, że umie boksować.

Twardy Stolec
Użytkownik
Twardy Stolec
PBN dla takich leszczy to jest obraza tych co na karcie wyżej siedzą. Borek gada o promowaniu nowych. To ci nowi to są te debeściaki z Tymexa. To jak to jest ta nowa generacja to boks nie tylko jest w kryzysie, ale już zdechł. Borek pewnie nie wie nawet co to za zawodnicy i ich wziął na kartę bo Tymex sam sobie walki opłaca. To PBN będzie słabe jak nic. Głowacki im kartę ratuje, a tak to te same twarze. Masternaka w Polsce mało kto zna. Adamek ma ponad 40 lat i po raz 3 czy 4 robi skok na… Czytaj więcej »
Mistrz Joda
Użytkownik
Mistrz Joda

Balski i Wierzbicki pokazali oblicze prawdziwe. Dwa Bumy na kartę PBN szykować się będą. Obaj przegrać swoje walki na tej gali mogą. Tak też się stanie bo rywali za mocnych Borek dobrać im zdołał.

Undertaker
Użytkownik
Undertaker

Co wy od Balskiego chcecie. Dał dobrą walkę. Wierzbicki też swoją wygrał.

KOKSIARZ
Gość
KOKSIARZ

Balski na plus. Wierzbicki na minus. Z tego Balskiego moźe być niezły kot. Wierzbicki nic nie pokazał. RywAl mniejszy o głowę z 20 porażkami a on się męczy jak dziecko.

Johny
Gość

Oprawa gali extra tylko kibiców zero. Walczyć dla pustej hali to lipa.

Nokaut
Gość
Nokaut

Balski super wojownik. Z Masternakiem bym go zobaczył.

Floyd
Gość

Wierzbicki na PBN to jakaś pomyłka. Nie widzę tego talentu, o którym trąbiono.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły