(Foto: Tom Hogan – Hoganphotos/Golden Boy Promotions)

Gamboa poddany przez narożnik! Castellanos wygrywa walkę!

Do dużej niespodzianki doszło podczas piątkowej gali, która odbyła się w Las Vegas. W walce wieczoru Robinson Castellanos (22-11, 13 KO) pokonał byłego mistrza świata Yuriorkisa Gamboa (26-2, 17 KO), czym zaskoczył bokserski świat.

Castellanos nie był faworytem w tym pojedynku, ale zawalczył dużo lepiej niż jego przeciwnik. Gamboa nie był w stanie przeciwstawić się świetnej dyspozycji rywala i już w 3 rundzie padł na matę ringu. Mimo, że udało mu się z niej podnieść obraz pojedynku wcale nie wyglądał lepiej niż wcześniej. W 4 rundzie Gamboa po raz drugi znalazł się na deskach i pewnym było, że zwycięstwo na punkty w tym pojedynku oddaliło się od niego bezpowrotnie.

Decydująca w tej walce okazała się 7 runda. Castellanos przypuścił atak na Gamboe i ten był po prostu bezradny. Z wielkim trudem przetrwał te trzy minuty, ale był na tyle wykończony, że do rundy 8 już nie wyszedł. Tym samym przez techniczny nokaut w 8 rundzie pojedynek wygrał Castellanos.

Co ciekawe była to druga walka Gamboy pod szyldem grupy Golden Boy Promotions i jak zapewniał przed walką otworzy mu ona drzwi do walk z najlepszymi pięściarzami świata. Jak się okazało pojedynek ten raczej zamknął przed Gamboą kolejne drzwi, a jego promotor będzie miał teraz nie lada problem, ponieważ znów rozpocznie budowę pozycji tego pięściarza.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Gamboa poddany przez narożnik! Castellanos wygrywa walkę!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
BorSuk
Użytkownik
BorSuk

Lubię oglądać jak on pada na deski. Gajboja przereklamowany Kubaniec.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły