Gassijew nokautuje Dorticosa i melduje się w finale turnieju WBSS

Fantastyczne widowisko mieli okazję zobaczyć kibice podczas gali w Soczi. Niepokonany jak dotąd na zawodowym ringu Murat Gassijew (26-0, 19 KO) pokonał przez nokaut w dwunastej rundzie Yuniera Dorticosa (22-1, 21 KO). Stawką pojedynku były mistrzowskie pasy WBA i IBF oraz awans do finału turnieju World Boxing Super Series. Rosjanin zmierzy się w nim z Ukraińcem Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO).

Od początku pojedynku obaj pięściarze zafundowali widzom świetne widowisko. Pierwsze rundy były bardzo wyrównane, Kubańczyk starał się zamykać w narożniku swojego rywala natomiast Rosjanin starał stopować Dorticosa wyprowadzając serie ciosów.

Gassijew przewagę zaczął uzyskiwać od 8 starcia. Wyraźnie zmęczony już Kubańczyk coraz częściej przyjmował ciosy podbródkowe, które okazały się receptą na sukces Rosjanina. Ostatnie, 12 starcia okazało się ostatnim. Dorticos znalazł się na macie ringu pierwszy raz po soczystym lewym sierpowym. Gassijew idąc za ciosem dokonał dzieła zniszczenia, posłał jeszcze dwukrotnie rywala na deski przy czym ostatni nokdaun posłał Kubańczyka za ring.

W pierwszym półfinałowym pojedynku Oleksandr Usyk (14-0, 11Gi KO) pokonał na punkty w stosunku dwa do remisu Łotysza Mairisa Briedisa (23-1, 18 KO) podczas gali w Rydze. Stawką pojedynku były mistrzowskie pasy WBC i WBO.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły