Głowacki znów zawalczy o tytuł? Czempion IBF Gassiev zainteresowany walką z polskim pięściarzem?

Nie jest wykluczone, że były mistrz świata organizacji WBO kategorii junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO) niebawem znów stanie do walki o mistrzowski pas. Polski pięściarz znajduje się w polu zainteresowania nowego mistrza świata federacji IBF kategorii junior ciężkiej Murata Gassieva (24-0, 17 KO), który szuka właśnie przeciwnika, z którym mógłby zmierzyć się w ringu w pierwszej obronie mistrzowskiego pasa.

Głowacki przygotowuje się obecnie do powrotu na ring, po przerwie, która spowodowana była kontuzją. Ostatni pojedynek polski pięściarz stoczył 17 września 2016 roku. Przegrał wtedy na punkty z Oleksandrem Usykiem (11-0, 10 KO) i utracił tytuł mistrza świata organizacji WBO.

Obecny mistrz świata federacji IBF mistrzowski pas zdobył 3 grudnia 2016 roku pokonując na punkty Denisa Lebiediewa (29-3, 22 KO). Według zagranicznych mediów obecnie trwają wstępne rozmowy na temat możliwości organizacji walki polskiego pięściarza z rosyjskim czempionem.

Co ciekawe wydawać by się mogło, że naturalnym kandydatem do walki walki z Rosjaninem jest Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (52-3-1, 37 KO), który niedawno wywalczył tytuł IBF Inter-Continental kategorii junior ciężkiej i to on jest jak się wydaje kandydatem do walki z Gassievem. Problemem przy organizacji walki „Diablo” vs. „Iron” mogą jednak okazać się pieniądze jakie organizator tego pojedynku musiałby wyłożyć.

Obecnie w rankingu federacji IBF najwyżej z polskich pięściarzy notowany jest Krzysztof Włodarczyk, który zajmuje 4 pozycję. Dwa oczka niżej, bo na 6 pozycji umieszczono Mateusza Masternaka, natomiast listę gladiatorów z polskim paszportem zamyka wspomniany wcześniej Krzysztof Głowacki, który w ostatnim rankingu uplasował się na pozycji numer 8.

Nie jest wykluczone, że to właśnie pieniądze stanowiły do tej pory przeszkodę do porozumienia się w sprawie organizacji pojedynku byłego czempiona IBF z obecnym „królem” tej organizacji. Nie jest wykluczone, że walka, któregoś z polskich pięściarzy z rosyjskim wojownikiem odbędzie się w Polsce. Pytaniem pozostaje tylko to, czy promotorowi naszych pięściarzy uda się zgromadzić odpowiednie środki finansowe na organizację tego starcia? Jeżeli nie to równie realna wydaje się organizacja pojedynku o pas IBF na terenie Stanów Zjednoczonych. Wydaje się jednak, że tu dużo większe szanse na organizację takiej walki ma Krzysztof Głowacki, który z ostatnich trzech pojedynków, dwa stoczył za oceanem i pokazał się w nich z naprawdę dobrej strony. „Diablo” ostatni raz walczył w USA w 2013 roku, kiedy to pokonał na ringu w Chicago zapomnianego już dziś przez kibiców Giacobbe Fragomeniego (34-5-2, 14 KO).

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

2 Komentarzy do "Głowacki znów zawalczy o tytuł? Czempion IBF Gassiev zainteresowany walką z polskim pięściarzem?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Lukasz
Gość
Lukasz

Lepiej diablo ,glowka niech się lepiej ,wezmie kogoś na przetarcie.

hzl
Użytkownik

Diablo też może nie dać rady .
Gassiev to kozak potrafi przyjąć i bije dużo kombinacji…

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły