Głosuj na Adamka w Plebiscycie PS!


Po raz 76 odbywa się kolejny plebiscyt na najlepszego sportowca roku. Tym razem wśród czołówki polskich sportowców znalazł się najlepszy polski pięściarz Tomasz Adamek. Za Tomaszem Adamkiem pierwszy pełny rok w kategorii ciężkiej. Niezwykle udany, bo Tomasz „Góral” Adamek pnie się na szczyt.

Zaczęło się jeszcze w 2009 roku, kiedy Tomasz Adamek bezlitośnie obił Andrzeja Gołotę. To była jednak tylko rozgrzewka. W lutym 2010 Adamek pokonał na punkty Jasona Estradę, który nie ma znanego nazwiska, ale jest niesłychanie groźny. Później zdał swój najtrudniejszy test w królewskiej kategorii – wygrał starcie z Chrisem Arreolą. W dodatku na terenie przeciwnika, bo w Kalifornii. Arreola był wtedy uznawany za numer jeden wagi ciężkiej w USA. Bokser raczej toporny, ale dysponujący niezwykle silnym ciosem i ciągle prący do przodu. Z Adamkiem nie dał rady. Polak oszukał go szybkością i ringową mądrością.

Kolejną ofiarą Adamka został ponaddwumetrowy Michael Grant (wygrał kiedyś z Gołotą), w którym kiedyś widziano zbawiciela reputacji wagi ciężkiej. Nic dziwnego, że teraz wszyscy czekają na walkę Adamka z jednym z braci Kliczko. Jeśli Tomasz będzie tego chciał – do takiego starcia dojdzie. Prawdopodobnie już w przyszłym roku.

– Obiecałem kibicom, że zdobędę trzeci pas mistrza świata w trzeciej kategorii i tego dokonam mówi „Góral”. W USA jest już znaną postacią. Otrzymał nagrodę od Muhammada Alego, wstąpił do galerii sław stanu New Jersey, regularnie pisze o nim magazyn „The Ring”. Wciąż jest zwykłym chłopakiem z Gilowic, który jest na najlepszej drodze, by podbić świat. – Dzisiaj w USA większą widownię mają tylko Manny Pacquiao i Floyd Mayweather jr. Po nich jest Tomekzaręcza jego współpromotor Ziggy Rozalski.

Zachęcamy do głosowania na polskiego wojownika! Lista kandydatów tutaj oddać swój głos można tutaj!


Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły