Gwiazdy wracają na Brooklyn, czyli Broner-Vargas, Davis-Cuellar, Charlo-Centeno

W Hali Barclays Center na Brooklynie 21 kwietnia odbędzie się jedna z ciekawszych bokserskich gal tego roku. W walce wieczoru gali PREMIER BOXING CHAMPIONS wystąpią Adrien Broner (33-3, 24 KO) i Jessie Vargas (28-2, 10 KO), a o MŚ WBA wagi super piórkowej oraz tymczasowe MŚ WBC wagi junior półśredniej zawalczą odpowiednio były mistrz IBF tej dywizji Gervonta Davis (19-0, 18 KO) z byłym championem WBA wagi piórkowej Jesusem Cuellarem (28-2, 21 KO), a także Jermall Charlo (26-0, 20 KO) z Hugo Centeno Jr (26-1, 14 KO). Ponadto zobaczymy wracającego po porażce Immanuwela Aleema (17-1-1, 10 KO), który pomagał w przygotowaniach do walki z Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO) naszemu Maćkowi Sulęckiemu (26-0, 10 KO) oraz brata byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Marcosa Maidany – Fabiana (14-0, 10 KO).

Jermall Charlo (26-0, 20 KO) vs Hugo Centeno Jr (26-1, 14 KO)

Houston, we have NO a problem.

Zdecydowanym faworytem pojedynku, który miał odbyć się już na gali Wilder-Ortiz jest trenujący w Plex Gym, w Houston podopieczny Ronnie’ego Shieldsa. Jermall Charlo były mistrz IBF wagi super półśredniej wygrywał z lepszymi zawodnikami niż „The Boss”. Centeno Jr, który po lekcji boksu od Macieja Sulęckiego przeniósł sie do wyższej kategorii wagowej i wygrał dwie ostatnie walki przed czasem jest skazywany na pożarcie. Świadczą o tym przymiarki do walki Jermalla z Demetriusem Andrade (25-0, 16 KO). Wiadomo sport, a tym bardziej boks jest nieprzewidywalny lecz w tym zestawieniu faworyt jest jeden.

Typ: J.Charlo TKO

Gervonta Davis (19-0, 18 KO) vs Jesus Marcelo Andres Cuellar (28-2, 21 KO)

Dwaj byli mistrzowie świata, dwaj mańkuci. Niepokonany Davis stracił swój tytuł na wadze, nie osiągając wymaganego limitu kategorii super piórkowej, przed walką z Francisco Fonsecą (21-1-1, 15 KO). Natomiast Cuellar wraca na ring po porażce przez niejednogłośną decyzję z Abnerem Maresem (31-2-1, 15 KO). W mocno bijącym Amerykaninie promowanym przez Mayweather Promotions pokładane są spore nadzieję. Sam Floyd prognozuje, że „Tank” jest w stanie pobić jego rekord. Może to być jedna z ostatnich walk Davisa w wadze super piórkowej, któremu coraz trudniej przychodzi zbijanie wagi.

Typ: G.Davis TKO

Adrien Broner (33-3, 24 KO) vs Jessie Vargas (28-2, 10 KO)

„More Money More Problems”

„I don’t know what they want from meIt’s like the more money we  come crossThe more problems we see”

Ten fragment z utworu Notoriusa B.I.G idealnie określa Adriena Bronera. Były mistrz świata 4 kategorii wagowych mimo niewątpliwego talentu posiada równie niesamowicie trudny charakter. W walce z Vargasem wcale nie jest zdecydowanym faworytem. Jeśli zobaczymy Bronera takiego jak w pojedynku z Adrianem Granadosem, może to być jego koniec. Po rozpoczęciu współpracy z Kevinem Cunninghamem, „Problem” zapewnia, że całkowicie zmienił podejście do boksu. No cóż nikt innej retoryki się nie spodziewał. Wracając do samej walki. To kolejne zestawienie byłych mistrzów. Walka zakontraktowana jest na 12 rund w umownym limicie 144 funtów. Doskonale tą sytuacje podsumował Floyd Mayweather Jr (przypomniał walki Bronera w limicie 147 funtów z Shawnem Porterem i Paul’em Malignaggim) – ” If you good, you good. If you’re not, you’re not.” – Trudno się z nim nie zgodzić. Jessie Vargas przegrywał tylko z legendami tego sportu Mannym Pacquiao i Timothy Bradleyem natomiast zostawił w pokonanym polu niedawnego pogromcę Miguella Cotto – Sadama Ali’ego. Przewaga warunków fizycznych na korzyść Vargasa, który potrafi walczyć z kontry będzie widoczna (10 cm wyższy) więc zapewne nastawi sie na walkę w dystansie. Bardzo ciekawe zestawienie.

Typ: J.Vargas SD

Początek transmisji gali Broner vs Vargas od 2:10 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL (21/22 kwietnia).

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły