Haye: 2018 rok to najprawdopodobniej ostatni w mojej karierze

Były mistrz świata w wadze junior ciężkiej oraz ciężkiej David Haye (28-3, 26 KO) przypuszcza, że 2018 rok może być finalnym w jego zawodowej karierze.

Ostatni pojedynek na zawodowym ringu 37-letni Haye stoczył w marcu 2017 roku na gali w Londynie. Uległ on przez TKO w 11 rundzie Tony’emu Bellew (29-2-1, 19 KO). Od 6 starcia walczył nie tylko z przeciwnikiem lecz również kontuzją Achillesa. Rewanżowy pojedynek obu pięściarzy planowany jest na 5 maja 2018 roku.

Pierwotnie druga walka BellewHaye miała odbyć się pod koniec 2017 roku jednak ze względu na kontuzję bicepsa „Hayemakera” pojedynek musiał zostać odwołany. Anglik obwieścił swoim kibicom, że rehabilitacja przechodzi dobrze i będzie w pełni gotów na rewanżowe starcie.

„Minęło 6 tygodni od czasu operacji i blizna goi się dobrze. To dopiero 40% tego, czego oczekuję ale po 6 tygodniach znajduję się w dobrym miejscu, jeszcze miesiąc i wrócę na pełne obroty. Jestem szczęśliwy i ciężko pracuję. 2018 rok to najprawdopodobniej ostatni w mojej karierze jako zawodowego sportowca więc chcę go zakończyć dużymi fajerwerkami” – stwierdził Haye.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły