EddieHearnTonyBellewPressConferenceaA6IXpNVPTBl

Hearn o walce Fury – Bellew: Tony jest w stanie sobie z nim poradzić

Promotor Eddie Hearn ma zamiar w 2018 roku doprowadzić do pojedynku byłego mistrza świata w wadze ciężkiej, Tysona Fury (25-0, 18 KO) z Tonym Bellew (29-2-1, 19 KO). Hearn jest obecnie po rozmowach z oboma pięściarzami i wyrazili oni swoje zainteresowanie walką.

Bellew w grudniu miał stoczyć rewanżowy pojedynkiem z innym Anglikiem, Davidem Haye (28-3, 26 KO). Ze względu na kontuzję bicepsa, której nabawił się Hayemaker pojedynek został przesunięty na marzec bądź maj.

Tyson Fury stara się o powrót do ringu w 2018 roku, po ponad 2 letniej przerwie. W ostatnim swoim pojedynku pokonał on na punkty Władimira Kliczko. Obecnie Fury stara się o odzyskanie licencji bokserskiej, zdaniem komisji antydopingowej w 2015 roku badania wykazały zakazaną substancję u Brytyjczyka.

Mimo dużej dysproporcji w warunkach fizycznych Bellew uważa, że jest w stanie poradzić sobie z Furym. Podobnie uważa promotor pięściarza, Eddie Hearn.

„Tony uważa, że ma odpowiedni styl aby pokonać Fury’ego. Tyson nie ma takiego pojedynczego uderzenia jakim dysponują chociażby Anthony Joshua czy Deontay Wilder. Przejście z kategorii półciężkiej, junior ciężkiej do ciężkiej sprawia, że jest duża różnica w sile ciosu. Fury jest bardzo uzdolnionym pięściarzem ale przez to, że nie jest królem nokautu Tony jest w stanie sobie z nim poradzić” – stwierdził Hearn.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły