Foto: IFL TV

Hearn: Wilder chce $7 mln, ja chcę 28-centymetrowego penisa, ale tak się nie stanie

Eddie Hearn, który obecnie uważany jest za jednego z najmocniejszych promotorów świata odniósł się z dużym dystansem do żądań mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (38-0, 37 KO), który powiedział, że negocjacje finansowe dotyczące walki z Dillianem Whytem (21-1, 16 KO) może rozpocząć od kwoty 7 milionów dolarów. Jakiś czas temu promotor Whyte’a proponował Amerykaninowi za to starcie 3-4 milionów dolarów, jednak ten nie przystąpił nawet do rozmów w sprawie organizacji tego starcia.

On chce 7 milionów dolarów, a ja chcę 28-centymetrowego penisa, ale tak się nie stanie. Nie ma na to szans. (…) Zaoferowaliśmy mu 3 miliony dolarów oraz dodatkowo procent ze sprzedaży tej walki amerykańskiej telewizji, czyli w sumie jakieś 4 miliony dolarów. On wraca i mówi, że chce 7 milionów dolarów. Dlaczego? To jest biznes. Mógłbym powiedzieć ci ile warta jest ta walka. Ale chyba nie muszę tego robić. Wrócimy do rozmów i złożymy naszą propozycję, ale na pewno nie zaproponujemy 7 milionów dolarów, ani zbliżonej do tego kwoty. Spróbujemy jednak przedstawić mu lepszą ofertę i wrócić do rozmowy o tej walce. – powiedział IFL TV Eddie Hearn.

Promotor Dilliana Whyte’a i Anthony’ego Joshuy twierdzi, że widzi możliwość organizacji pojedynku najlepszego z jego pięściarzy z Deontayem Wilderem, jednak droga do tego starcia nie może prowadzić na skróty. Aby amerykański pięściarz mógł marzyć o walce z obecnym czempionem federacji WBA, IBF i IBO wagi ciężkiej musi zdaniem Hearna najpierw pokonać Dilliana Whyte’a, który jest o krok od walki z nim.

W tym tygodniu będzie u nas wiceszef telewizji Shohtime, Stephen Espinoza. Będę z nim rozmawiał. Czego chce Wilder i jego team to walka z Joshuą bez spotkania się w ringu z Dillianem Whytem. To się na pewno nie stanie. To dwie różne walki. Jeżeli pokona on Dilliana Whyte’a to może myśleć o walce z Joshuą i zarobku większym na tym starciu o jakieś 10-15%. To mogłaby być walka za 7 do 10 milionów dolarów. Możemy więc umówić się na daną wypłatę za walkę z Dillianem Whytem, a potem jeżeli zachowa on pas możemy mówić o pojedynku z Joshuą. Jeżeli Wilder pokona Whyte to droga do walki z Joshuą będzie otwarta. Walka Whyte’a z Wilderem mogłaby odbyć się 3 lutego. Na dziś szanse na organizację takiej walki oceniam na 30%. Powiedziałbym, że oceniam je na 50%, ale na tyle będę mógł ją oceniać dopiero po tym, jak w sobotę Whyte pokona w ringu Heleniusa. To będzie trudny pojedynek. – powiedział Hearn.

Wypowiedź Hearna od 14:44:

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły