Historia negocjacji Mayweather vs Pacquiao część 6

 

30 Czerwca, 2010.

„Nie ma żadnego oficjalnego terminu, ale Mayweather ma podjąć decyzję w sprawie walki do połowy lipca. Jeżeli nie będzie odpowiedzi z jego strony wtedy wybierzemy innego oponenta. Na pewno nie będziemy czekać wiecznie. 13 listopada Pacquiao stoczy kolejną walkę i chcemy aby przeciwnikiem był właśnie Mayweather.” – powiedział Arum, SI.com.

30 Czerwca, 2010.

„13 lipca czy 15 lipca, to nie ma znaczenia. On ma dwa tygodnie na podjęcie decyzji. Nie mam zamiaru podawać szczegółów porozumienia, które chcemy podpisać. Wszystko zostaje poufne.” – powiedział Koncz.

Satterfield wyjawił, że udział w negocjacjach brali – (Pacquiao, Arum, Koncz) oraz (Floyd Mayweather, Leonard Ellerbe, Al Haymon, Ross Greenburg).

6 lipca, 2010.

„Nie interesuje nas kto przeprowadzi testy. Przed walką Mayweathera z Mosleyem ostatnie testy krwi zostały zrobione na 18 dni przed pojedynkiem. To pokazuje, że tyle czasu wystarczy. Jeżeli pojawią się informacje na 14 dni przed walką, możemy iść do komisji i zrobić dodatkowe badania. Możemy do tego doprowadzić.” – powiedział Arum.

7 lipca, 2010.

„Wydaje mi się, że problemem może być obecna sytuacja Rogera. Myślę, że Floyd obawia się czy jego trener nie będzie mieć problemów prawnych. Wiem, że gdyby Manny nie mógł trenować z Freddie Roachem to miałby trudny orzech do zgryzienia. Czekamy więc na decyzję Mayweathera.” – oznajmił Arum.

9 lipca, 2010.

Doradca Pacquiao, Michael Koncz wyznał, że miał „bardzo owocną” rozmowę z team Cotto na temat rewanżowego pojedynku. Podobno Portorykańczyk był otwarty na możliwość stoczenia kolejnej walki z Pacquiao. Do konfrontacji miałoby dojść maksymalnie w limicie 154 funtów.

13 lipca, 2010.

„Naprawdę jesteśmy gotowi na walkę z Mayweatherem, ale na wszelki wypadek musimy mieć plan awaryjny. Mayweather ma czas do końca tygodnia. Czas leci i może czekać nawet do ostatniej minuty. Jeżeli w piątek o 23 powie, że się zgadza to mamy pojedynek. Myślę, że Floyd da nam uprzejmie odpowiedź. Jaka ona będzie? Nie mam pojęcia.” – powiedział Arum.

13 lipca, 2010.

„Nie wiemy co zrobi Mayweather. Ostatnio jadłem obiad z Cotto i on jest gotowy na walkę rewanżową. W grę wchodzi także Margarito. Bez względu czy będzie to Mayweather, Cotto czy Margarito umowa zostanie podpisana jeszcze w tym miesiącu.” – zakomunikował Koncz.

15 lipca, 2010.

„Rozumiemy, że Roger ma problemy, dlatego też czekamy do piątku. Jeżeli nie dostaniemy pozytywnej odpowiedzi, wtedy zawalczymy z kimś innym. Według mnie są podstawy do tego aby do tej walki w tym roku zarówno doszło jak i nie doszło.” – powiedział Arum.

15 lipca, 2010.

„Nie mogę mówić w imieniu Floyda, ale wydaje mi się, że problemem mogą być kłopoty jego wuja, co automatycznie mogłoby wpłynąć na obóz przygotowawczy. To są jednak tylko i wyłącznie moje spekulacje. Kiedy wychodzisz do najważniejszej walki w życiu na pewno chcesz mieć wszystko dobrze poukładane i nie być zmuszonym do wprowadzania innych zasad.” – oznajmił Koncz.

15 lipca, 2010.

Bob Arum na wszelki wypadek gdyby Floyd Mayweather zapomniał dać znać o swojej decyzji na toprank.com wstawił zegar, który odmierzał czas na podjęcie decyzji przez Amerykanina, w sprawie listopadowej walki z Mannym Pacquiao.

16 lipca, 2010.

Bob Arum poinformował, że 17 lipca dokładnie o godzinie w której upłynie odliczanie odbędzie się konferencja prasowa. Nie został podany temat, ale na liście nie znajdował się nikt z teamu Mayweathera, co mogło oznaczać, że do pojedynku jednak nie dojdzie.

16 lipca, 2010.

„Floyd podał już swoje stanowisko w tej sprawie. Pacquiao zgodził się tylko na testy na 14 dni przed walką. To nie są pełne testy. Ten wyznaczony termin przez Aruma gówno znaczy. Pacquiao nigdy nie zgodził się na pełne testy olimpijskie.” – powiedział Jeff Mayweather.

17 lipca, 2010.

„Miałem kilka rozmów z Rossem Greenburgem i przedstawiłem mu wszystkie zapisy, które nas satysfakcjonują. Poinformowałem go również o ustępstwie Pacquiao na temat testów. Kilka tygodni później Greenburg poinformował mnie, że rozmawiał z przedstawicielem Mayweathera, Al Haymonem i wszystko zmierza w dobrą stronę. Nigdy nie rozmawialiśmy z nikim ze strony Mayweathera. Prowadziliśmy rozmowy z Greenburgem, który przekazywał nam informację od Haymana, który rozmawiał z teamem Mayweathera.” – oznajmił Arum.

17 lipca, 2010.

„Nigdy nie prowadziliśmy rozmów z innymi pięściarzami, gdy rozmawialiśmy na temat walki z Mayweatherem. Ani z Cotto, ani z Margarito ani z nikim innym. Piątek to jest nasz ostateczny termin. Jeżeli nie uzyskamy odpowiedzi, wtedy rozpoczniemy rozmowy z Cotto i Margarito na temat walki z Mannym Pacquiao.” – powiedział Arum.

17 lipca, 2010.

„Chociaż Mayweather nie dał odpowiedzi moja odpowiedź jest prosta – temat nie umrze dopóki nie znajdziemy ostatecznego przeciwnika dla Pacquiao. Jeżeli już dopniemy szczegóły, wtedy pomyślimy o walce z Floydem w przyszłym roku. Jeżeli jednak Mayweather się do nas odezwie przed podpisaniem kontraktu z Margarito lub Cotto na pewno będziemy chcieli zorganizować pojedynek z Amerykaninem.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły