huck-knoepft-sich-mckenzie-vor

Huck zawalczy z McKenzie 24 września we Frankfurcie

Były mistrz świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej Marco Huck (39-3-1, 27 KO) poznał datę swojego kolejnego zawodowego występu i nazwisko rywala z którym przyjdzie mu się zmierzyć. Tak oto „Kapitan” powróci na ring 24 września podczas gali boksu zawodowego we Frankfurcie, a jego oponentem będzie Brytyjczyk Ovill McKenzie (25-12-1, 13 KO). Stawką pojedynku będzie należący do Niemca tytuł mistrza świata federacji IBO w wadze cruiser.

Marco Huck: „Wielu ludzi patrząc na rekord McKenziego natychmiast spisuje go na straty. Ten sam błąd popełnił Ramirez, który o mało przez to w końcowce walki nie zaprzepaścił swojego zwycięstwa. Wiem, jakie to uczucie, kiedy wszyscy dookoła Cię nie doceniają i jaki daje Ci to zastrzyk energii. Dlatego do walki z McKenzie będę przygotowywał się bardzo ciężko i sumiennie. McKenzie przyjedzie do Niemiec aby odebrać mój pas, ale ja nie zamierzam mu na to pozwolić. Czterokrotnie walczyłem już z Anglikami i za każdym razem wychodziłem z walki zwycięsko. Zamierzam kontynuować tę tradycję.”

Ovill McKenzie: „Od bardzo dawna chciałem zawalczyć z Marco Huckiem i cieszę się, że wreszcie będzie ku temu okazja. Każdy z nas zrobi w ringu wszystko aby wygrać, a to gwarantuje emocje. Fakt, że będzie to pojedynek reprezentanta Anglii z reprezentantem Niemiec sprawia, że zestawienie to jest jeszcze bardziej ekscytujące i kibice powinni oczekiwać na ten wieczór z niecierpliwością. Nie martwię się o sędziów, bo moim zdaniem i tak nie będą oni potrzebni. Zarówno ja, jak i Marco Huck będziemy chcieli skończyć tę walkę przed czasem.”

Marco Huck ostatni zawodowy pojedynek stoczył 27 lutego, pokonując przez RTD w 10 rundzie Olę Afolabiego. Ovill McKenzie w październiku ubiegłego roku zremisował walkę o tytuł mistrza świata federacji IBF w wadze cruiser z Victorem Emilio Ramirezem.

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły