b1c54d7053a0c59c7e66ff2a0dfee872

Izu Ugonoh znokautował Ricardo Ramireza w czwartej rundzie

W nowozelandzkim Christchurch na ring powrócił dziś Izuagbe Ugonoh (16-0, 13 KO). Urodzony w Szczecinie pięściarz zgodnie z oczekiwaniami nie miał większych problemów z pokonaniem przeciętnego Ricardo Humberto Ramireza (13-2, 10 KO), ostatecznie kończąc walkę ciosem na tułów w czwartej rundzie.

Od początku walki zarysowała się przewaga Ugonoha, który kontrolował pojedynek lewym prostym, co jakiś czas dokładając do tego ciosy na tułów. Sporadyczne kontrataki Argentyńczyka nie przynosiły efektu i były skutecznie zatrzymywane przez Izu. W drugim starciu po raz pierwszy skutek przyniosły ciosy na tułów wyprowadzane przez Polaka, po których Ramirez po raz pierwszy był liczony. Argentyńczyk wstał, jednak jak się okazało wyrok został tylko odroczony. W czwartym starciu Ugonoh ponownie przyśpieszył, ulokował na tułowiu Ramireza kilka celnych ciosów, a ten po kolejnym nokdaunie stracił ochotę do kontynuowania pojedynku.

„Coś niesamowitego, było niesamowicie. Dziękuję za wsparcie wszystkim kibicom w Christchurch i wszystkim zgromadzonym w hali. Cieszę się, że mogłem ponownie przygotowywać się do walki w Las Vegas z Kevinem Barrym oraz trenować wspólnie z Josephem Parkerem. Byłem w świetnej formie i dzisiaj miałem okazję, aby ich próbkę Wam zaprezentować. Szacunek należy się również mojemu rywalowi, który dawał radę i pozwolił mi przewalczyć kilka rund.”powiedział po walce Izu.

Tym samym swoje szesnaste zawodowe zwycięstwo odniósł Izu Ugonoh, broniąc tym samym tytułu WBO Africa w kategorii ciężkiej. Polski pięściarz kolejną walkę stoczy prawdopodobnie we wrześniu.

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły