Foto: Ed Direll / DiBella Entertainment

Jack zmienia kategorię na półciężką i celuje w walkę ze Stevensonem

Mistrz świata organizacji WBC wagi super średniej Badou Jack (20-1-1, 13 KO) nie będzie zbyt długo cieszył się tytułem, który obecnie posiada. Pięściarz poinformował po sobotnim pojedynku z Jamesem DeGale (23-1-1, 14 KO), że kolejne walki toczył będzie już w kategorii półciężkiej.

W sobotni wieczór Jack zremisował na punkty z DeGale, choć zdaniem wielu komentatorów zasłużył w tym pojedynku na zwycięstwo. Mimo, że podtrzymuje on chęć stoczenia walki rewanżowej z Brytyjczykiem, to nie ukrywa, że sobotni pojedynek był ostatnim w limicie do 168 funtów.

Sądziłem, że wygrałem ten pojedynek. On tylko dużo biegał w ringu. Wyprowadzał sporo ciosów, ale większość zatrzymywała się na mojej gardzie. (…) Zorganizujmy rewanżowy pojedynek, ale w kategorii półciężkiej. Teraz nadszedł czas, aby przejść właśnie do kategorii półciężkiej. – powiedział Badou Jack.

Promotor Floyd Mayweather Jr. nie ukrywa, że chce on doprowadzić do walki Badou Jacka z czempionem organizacji WBC kategorii półciężkiej Adonisem Stevensonem (28-1, 23 KO).

“Naszym celem był ten pojedynek, a następnie przejście do kategorii półciężkiej. Badou Jack jest dużym super średnim. To jest boks. My nie potrzebujemy drugiej walki. Teraz będziemy chcieli walki Badou Jack z Adonisem Stevensonem. Wiem, że Canelo otrzymał od telewizji datę walki na maj. Na początku czerwca lun pod koniec będziemy tego miesiąca będziemy chcieli walki Jack vs. Stevenson.” – powiedział Mayweather.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły