Jeff Horn pokonuje Concorna broniąc pas WBO

Posiadacz pasa mistrza świata federacji WBO w wadze półśredniej Jeff Horn (18-0-1, 12 KO) pokonał podczas wczorajszej gali w Brisbane przez TKO w 11 rundzie Gary’ego Corcorana (17-2, 7 KO).

Od początku pojedynku tempo było wysokie, obaj pięściarze wyprowadzali serie ciosów. Pierwsza połowa walki była wyrównana i z góry skazywany na pożarcie Corcoran dotrzymywał kroku mistrzowi. Od 6 rundy powoli zaczęła zarysowywać się przewaga Horna. W 9 i 10 starciu przewaga Australijczyka była już bardzo wyraźna i w 11 rundzie narożnik ambitnego Corcorana postanowił przerwać pojedynek.

Po tym zwycięstwie Jeff Horn, który dzierży pas mistrzowski od lipca po wygranej nad Mannym Pacquiao odbędzie pojedynek z niepokonany jak dotąd na zawodowym ringu Terencem Crawfordem (32-0, 23 KO).