(Foto: Mark Robinson/Matchroom Boxing)

Joshua o walce z Furym: Obecnie to jest jakaś fantazja

Wielokrotnie w ciągu ostatnich dni za pośrednictwem wywiadów oraz swoich mediów społecznościowych były niekwestionowany mistrz świata w wadze ciężkiej Tyson Fury (25-0, 18 KO) wyzywał na pojedynek obecnie panującego posiadacza pasów WBA, IBF i IBO Antony’ego Joshuę (20-0, 20 KO).

Tyson Fury pozostaje nieaktywny na zawodowym ringu od 2,5 roku. Jego ostatnim pojedynkiem było jednogłośne zwycięstwo na punkty nad Władimirem Kliczką. Brytyjczyk po burzliwym okresie w swoim życiu postanowił powrócić na ring i ma za sobą pierwsze tygodnie obozu treningowego. Przyznaje, że może mierzyć się z AJem już w pierwszym pojedynku.

Obecnie panujący mistrz, Anthony Joshua uważa jednak, że pojedynek z Fury’m na dziś mija się z celem i jest to fantazja.

„Obecnie to jest jakaś fantazja. Fury nie jest w formie i nie walczył od dawna. Piłeczka jest po jego stronie, ja robię swoje, bronię tytułów i mam zamiar zdobywać kolejne. Gdyby Fury był w formie, moglibyśmy rozmawiać teraz o potencjalnym pojedynku w marcu lecz to nie ode mnie zależy, ja jestem gotowy bić się z każdym” – stwierdził Joshua.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły