joshua-parker-2 4

Joshua – Parker w marcu 2018?

David Higgins, który promuje obecnego mistrza świata federacji WBO w wadze ciężkiej, Josepha Parkera (24-0, 18 KO) potwierdza, że rozpoczęły się rozmowy dotyczące pojedynku Nowozelandyczka z mistrzem świata federacji WBA, IBF i IBO, Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO). Higgins rozmawiał z promotorem Anglika, Eddie Hearnem w poniedziałek w nocy. Pojedynek miałby odbyć się w okolicach marca, jednak data może się zmienić w zależności od długości rozmów, które przed oboma promotorami.

Najbardziej stykowym punktem w negocjacjach ma być podział pieniężny. Higgins potwierdził, że Hearn oczekuje podziału 80 do 20 na korzyść Joshuy, na co promotor Parkera nie chce absolutnie przystać i przyznaje, że oczekuje racjonalnej oferty.

„Jesteśmy po rozmowach aby walka odbyła się w marcu. Do zrealizowania jest wiele szczegółów ale ten pojedynek wydaje się to możliwy do zrealizowania” – powiedział Higgins.

W ostatnim pojedynku Joshua pokonał przez TKO w 10 rundzie Carlosa Takama natomiast Parker uporał się we wrześniu na punkty z Brytyjczykiem, Hughiem Furym.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły