Foto: Mark Robinson/Matchroom Boxing

Joshua: Takamem nie wyjdzie do ringu, aby położyć się w pierwszej rundzie

28 października Anthony Joshua stoczy kolejną walkę w obronie pasów IBF, WBA i IBO w wadze ciężkiej. Jego rywalem będzie Carlos Takam, z którym Brytyjczyk miał już okazję skonfrontować się poza ringiem. Joshua ujawnił, że po walce z Dominicem Breazealem Francuz zaskoczył go w hotelowej recepcji i wyzwał na pojedynek. Mimo, że Takam wskoczył w ostatniej chwili w miejsce kontuzjowanego Kubrata Puleva, to zdaniem Joshuy nie wyjdzie on do ringu tylko po wypłatę.

„Takam był obecny na mojej walce z Breazeale, a po walce czekał na mnie w hotelowej recepcji i powiedział: ‘Chcę z tobą walczyć’. Wiedziałem kim jest. To wielki facet i myślę, że będzie ciężej go znokautować, ponieważ jest niesamowicie wytrzymały” – powiedział Joshua.

Pogromca Marcina Rekowskiego może pochwalić się rekordem 35-3-1, z których to 35 zwycięstw 27 odniósł przez nokaut, w taki sam sposób przegrał tylko raz z Alexandrem Powietkinem. Joshua ujawnił, że nie miał pojęcia o wycofaniu się Pulewa do momentu, gdy zaczęło być to sygnalizowane ostatniej nocy, ale nadmienił, że nie odbije się to na jego przygotowaniach do czwartej obrony tytułów

„Takam walczył z kilkoma dobrymi zawodnikami, być może szersza publika nie słyszała o nim zbyt wiele, bo nie jest zbyt aktywny w mediach społecznościowych. Jednak będzie on trudnym rywalem i nie mogę spuścić go z oczu. Na pewno nie wyjdzie i nie położy się w pierwszej rundzie. Myślę, że podobne jest nastawienie każdego, kto ze mną walczy, jest na ‘wrogim terenie’ przy niesprzyjających mu trybunach, więc pomyśli ‘Co ja mam do stracenia?’” – powiedział Brytyjczyk.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły