Foto: Matchroom Boxing

Joshua: Jest wielu klaunów w tej branży, zazdrości i sceptycyzmu

Gwiazdor wagi ciężkiej Anthony Joshua (20-0, 20 KO) marzy o stworzeniu dziedzictwa takiego jak Roger Federer stworzył w tenisie.

AJ już przyciąga na swoje walki tłumy, jego ostatni pojedynek z Carlosem Takamem (35-4, 27 KO) oglądało 78 tysięcy kibiców a jeszcze wcześniejszy z Władimirem Kliczko (64-5 53 KO), 90 tysięcy.

Wielu ekspertów twierdzi, że angielski mistrz już jest na bokserskim szczycie.

Federer, który zdobył 19 tytułów wielkoszlemowych jest uważany za najlepszego tenisistę w historii, Joshua ma ambicje, aby być sportowcem tej samej klasy.

Myślę, że rozumiem teraz że wszystko co mam do zdobycia i wszystko co mam do stracenia” – powiedział Joshua Sky Sports.

„Nigdy nie grałem żadnej roli, ale zobaczcie na Muhammada Alego, który został właśnie taką ikoną sportu. Kiedyś byłem szczęśliwy, że jestem częścią bokserskiego środowiska i czułem się tak niezależnie od wszystkiego co się działo, zawsze było lepiej niż tam, gdzie zaczynałem, bez wątpienia. Teraz chcę zapisać się w historii i stworzyć dziedzictwo, być wśród takich jak Federer, jeśli chce to osiągnąć muszę o siebie dbać i prowadzić we właściwy sposób, chce być jak Ronaldo, Messi czy właśnie Federer, który rywalizuje z Nadalem czy Murrayem, na taki poziom chcę wnieść boks. Wielu jest tu klaunów, zazdrości i sceptycyzmu, ale omijam to” – stwierdził Joshua.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły