Karta gali BN 13 w Żyrardowie: Debiut Kołacina, powrót Gacka, Sołdry i Opalacha. Najman zawalczy z Wiceprezydentem.

21 października w Żyrardowie odbędzie się kolejna impreza organizowana przez grupę Marcina Najmana. Tym razem gala z cyklu Boxing Night będzie nosiła numer 13 i nie jest pewne, czy numer ten będzie szczęśliwy dla fanów szermierki na pięści, ale należy trzymać kciuki, że tak właśnie będzie.

Portal boxrec.com umieścił na swoich łamach zestawienia walk, które fani boksu będą mogli zobaczyć podczas imprezy, na której jednym z głównych wydarzeń będzie charytatywna walka na zasadach boksu pomiędzy Marcinem Najmanem a wiceprezydentem Żyrardowa Lucjanem Chrzanowskim.

Jednym z pierwszych pojedynków tego wieczoru ma być starcie debiutującego w boksie zawodowym, a znanego z gal KSW i FEN Igora Kołacina. Ten 37-letni trenerem Muay Thai i K-1 ma na swoim koncie wiele osiągnięć w sportach walki, jednak do tej pory fani boksu nie mieli okazji zobaczyć go na zawodowym ringu. Podczas wspomnianej imprezy zmierzy się on z doskonale znanym polskim kibicom Robertem Gackiem, który najpierw po stoczeniu dwóch pojedynków z Marcinem Najmanem zrobił sobie 11 lat przerwy od boksu, aby od 2014 roku powracać rokrocznie pomiędzy liny bokserskiego ringu. Tym samym dziś może się on pochwalić rekordem 6 porażek i żadnego zwycięstwa. Być może walka z debiutującym Kołacinem będzie tą, która przerwie jego niekorzystną jak do tej pory passę.

Z pewnością zaskoczeniem dla fanów boksu nie będzie udział w kolejnej imprezie z cyklu Boxing Night pięściarza wagi junior ciężkiej Adama Koprowskiego (4-0-1). Jego rywalem po raz drugi będzie Alex Serbic (0-3-1), który po trzech porażkach z rzędu przełamał się podczas pierwszej walki z Koprowskim, która zakończyła się punktowym remisem. Obaj pięściarze będą z pewnością chcieli udowodnić wszystkim, który z nich jest lepszy. Swoją obecnością w ringu galę uświetni także dwóch kolejnych pięściarzy kategorii junior ciężkiej Artur Nawrocki (1-2) i Tomasz Domalewski (0-1). Pięściarze z ujemnym rekordem będą mieli okazję skonfrontować się w ringu i to ta konfrontacja sprawi, jeżeli wykluczymy remis, że jeden z nich będzie mógł świętować odbudowanie rekordu do poziomu zrównującego ilość zwycięstw i porażek w ringu. Tak samo ten pojedynek, jak i dwa poprzednie zostały zakontraktowane na 4 rundy.

Ciekawie zapowiada się kolejny pojedynek Andrzeja Sołdry (13-5-1, 6 KO). Rywal tego pięściarza nie został jeszcze oficjalnie ujawniony, ale nikogo nie może to dziwić, ponieważ do samej imprezy pozostało jeszcze 4 dni. Wiemy za to, że pojedynek odbędzie się na dystansie 6 rund oraz, że naprzeciw Sołdry nie stanie w ringu ktoś o niesamowitym rekordzie, ponieważ pięściarz ten nadal stara się odbudować po trzech porażkach z rzędu jakich doznał w 2016 roku. W obecnym roku Sołdra stoczył jedną, ale za to zwycięską walkę z Janosem Laktosem (4-32-1), którego znokautował on już w 3 rundzie walki podczas majowej gali grupy Thunder Promotions.

Najważniejszym wydarzeniem gali w Żyrardowie będzie pojedynek Przemysława Opalacha (25-2, 21 KO). Pochodzący z Olsztyna pięściarz zmierzy się w ringu z urodonym w Gori (Gruzja) Giorgi Kandelaki’m (20-26-3, 8 KO). Dla polskiego wojownika będzie to już trzeci pojedynek w obecnym roku. Jeśli chodzi o Gruzina to najbardziej znanym rywalem, z którym skonfrontował się on w ringu był niedawny uczestnik turnieju WSSB Jamie Cox (24-1, 13 KO). Wprawdzie w ostatnich latach zwycięstwa Gruzina były rzadkie jak ulewa na pustyni, ale warto zauważyć, że na 26 przegranych walk tylko 6 z nich skończyło się przed czasem.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie posiadamy informacji na temat tego, czy na ringu w Żyrardowie pojawi się Rafał Jackiewicz (49-17-2, 22 KO) i z kim miałby stoczyć kolejną walkę. Jeżeli „Wojownik” faktycznie pojawi się w ringu to podejmie spore ryzyko, ponieważ 28 października na gali w hiszpańskiej Pampelunie ma zmierzyć się z faworytem gospodarzy Rubenem Diazem (24-1-2, 16 KO) w pojedynku o mistrzostwo Unii Europejskiej kategorii średniej.

Dla fanów boksu, którzy pojawią się w hali dużym wydarzeniem podczas tej imprezy będzie obecność w niej Andrzeja Gołoty, który jest jedną z największych legend polskiego boksu i mimo faktu przebywania na emeryturze nadal budzi emocje wśród kibiców.

Transmisję z gali w Żyrardowie przeprowadzi telewizja TVP Sport początek od 20:30.

Karta walk gali w Żyrardowie:

Kat. Super średnia (6 rund): Przemysław Opalach (25-2, 21 KO) vs Giorgi Kandelaki (20-26-3, 8 KO)

Kat. Półciężka (6 rund): Andrzej Sołdra (13-5-1, 6 KO) vs [Rywal Nieznany]

Kat. Jr. Ciężka (4 rundy): Artur Nawrocki (1-2) vs Tomasz Domalewski (0-1)

Kat. Jr. Ciężka (4 rundy): Adam Koprowski (4-0-1) vs Alex Serbic (0-3-1)

Kat. Jr. Ciężka (4 rundy): Igor Kołacin (debiut) vs Robert Gacek (0-6)

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

3 Komentarzy do "Karta gali BN 13 w Żyrardowie: Debiut Kołacina, powrót Gacka, Sołdry i Opalacha. Najman zawalczy z Wiceprezydentem."

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Fighter
Użytkownik
Fighter

Dno. Walki samych bumów i jeszcze cyrkowy pojedynek polityka z celebrytą. TVP to ma pokazać to będzie antyreklama boksu. Jeszcze Gołota to promuje. Rozmienia się na drobne czymś takim.

Rzeźnik
Użytkownik
Rzeźnik

Co to kur*wa jest? Jakiś cyrk obwoźny przyjechał do miasta? Niech dalej takie dziadostwo pokazują w telewizji to boks zejdzie do kanałów bo pod ziemię schodzi już w sobotę.

Rambo
Gość

Jaki kabaret to szok. Gala gorzej jak w remizie. Gołota na pół plakatu jakby tam miał walczyć bo przecież te bumy z karty nikogo nie obchodzą.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły