Kessler: Zachorowałem na boreliozę. Wrócę po nowym roku.

Jak już informowaliśmy były mistrz świata wagi super średniej Mikkel Kessler (46-3, 35 KO) nie pojawi się w ringu przed końcem bieżącego roku. Duńczyk, który po 4 latach przerwy chciał ponownie pojawić się pomiędzy linami bokserskiego ringu ponieważ zachorował na boreliozę, która przenoszona jest przez kleszcze.

Kessler miał pojawić się w ringu w listopadzie, ale obecnie musi on pozbyć się z organizmu bakterii. 38-letni pięściarz czuje się już lepiej, ale nadal nie doszedł do pełni sił.

“Cztery tygodnie temu poczułem się źle. Byłem zmęczony i bolały mnie wszystkie mięśnie. Nie miałem pojęcia co mi jest. Zrobiłem sobie testy krwi, które niczego nie wykazały. Dopiero po zrobieniu dodatkowych badań udało się zidentyfikować przyczynę. Nie jestem pewny kiedy zostałem ugryziony przez kleszcza, ale dziękuję, że bakteria została tak wcześnie wykryta i nie czekają mnie długotrwale efekty negatywne. Jestem zawiedziony, że nie będę mógł wrócić. Dziękuję moim fanom za wsparcie. Mam nadzieję, że będę gotowy do powrotu na ring na początku przyszłego roku i obiecuję, że odpłacę kibicom za wsparcie wspaniałym zwycięstwem!” – powiedział Mikkel Kessler.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły