Kliczko: Cieszę się, że z Joshą będę walczył na jego terenie

29 kwietnia prawie 90,000 kibiców zobaczy pojedynek pomiędzy byłym mistrzem świata wagi ciężkiej Władimirem Kliczko (64-4, 53 KO), a obecnym czempionem organizacji IBF Anthony Joshuą (18-0, 18 KO). Starcie pomiędzy tymi pięściarzami odbędzie się na stadionie Wembley, gdzie zdecydowaną przewagę pod względem ilości kibiców będzie miał Brytyjczyk.

Władimir Kliczko sugeruje, że cieszy się z tego, iż na stadionie będzie przewaga kibiców jego oponenta, ponieważ cała presja związana z tą walką będzie spoczywała na barkach młodego mistrza.

“Cieszę się, że nie będę walczył u siebie. Faktem jest, że większość kibiców, którzy pojawią się na stadionie będą to kibice Joshuy, a nie moi. Tego właśnie się spodziewam. Lubię walczyć poza domem. Walczyłem już z pięściarzami z USA w MSG. Pokonałem też niemieckiego pięściarza Alexa Schulza w Niemczech, gdzie 99% kibiców było przeciwko mnie. Dlatego mogę powiedzieć, że lubię taką atmosferę i walki poza domem. Myślę, że walka u siebie to będzie wyzwanie dla AJ. Zawsze preferowałem walki z moimi rywalami w ich rodzinnych miastach. Dla mnie pojedynek w takich warunkach to zaleta.”powiedział Władimir Kliczko.

Kategorie
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły