Foto: Twitter

Kliczko nie zakończy kariery po walce z Joshuą. Będzie walczył do 50-tki?

Pretendent do tytułu mistrza świata Władimir Kliczko nie myśli o zakończeniu bokserskiej kariery. Jak twierdzi jego menadżer Bernd Boente, były mistrz świata jest zapatrzony w Bernarda Hopkinsa, który walczył w ringu nawet po skończeniu 50-tego roku życia.

29 kwietnia Władimir Kliczko stanie do walki z Anthony Joshuą, a to starcie na żywo będzie oglądało prawie 90,000, którzy zasiądą na stadionie Wembley.

41-letni Ukrainiec ostatni raz zaprezentował się w ringu w listopadzie 2015 roku. Przegrał wtedy na punkty z Tysonem Fury i utracił tytuły mistrza świata. Za tydzień będzie on mógł odzyskać trofea organizacji WBA, IBF oraz IBO, które będą stawką pojedynku Kliczko-Joshua.

„Jeżeli masz 41 lat nie możesz spodziewać się, że ktoś będzie walczył kolejne 10 lat, ale Władimir zawsze mówi o tym, że jednym z jego idoli jest Bernard Hopkins, a wiecie jak on długo walczył. Nie wiem czy Władimir nadal będzie w ringu, gdy skończy 50 lat, ale jednego jestem pewien, on nie myśli o tym, że najbliższa walka będzie ostatnia. Przez ostatnie 5, czy 6 lat Władimir nigdy nie mówi o tym jak długo zamierza walczyć. W tym momencie mogę powiedzieć, że jest on w świetnej formie zarówno fizycznej, jak i psychicznej. On naprawdę nie może doczekać się tej walki.” powiedział Sky Sports menadżer Bernd Boente.

Sam Władimir Kliczko twierdzi, że nie czuje się gorzej ze względu na fakt ukończenia 41 roku życia. Ukrainiec zapowiada, że jest w doskonałej formie i ma zamiar nadal walczyć w ringu.

„Nie czuję się na swój wiek i nie są to tylko puste słowa. Nawet mając 41 lat czuję się doskonale uprawiając ten sport od tak długiego czasu.”powiedział Władimir Kliczko

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły