giovanni-de-carolis-tyrone-zeuge-boxing 3745967

Kontrowersyjny remis Zeuge z De Carolisem

W głównej atrakcji wieczoru gali boksu zawodowego w Berlinie doszło dziś do starcia o tytuł regularnego mistrza świata federacji WBA w wadze super średniej pomiędzy broniącym tego tytułu Giovannim De Carolisem (24-5-1, 12 KO) a Tyronem Zeuge (18-0-1, 10 KO). Ostatecznie po dwunastu rundach walki na kartach sędziów punktowych padł remis, choć wydaje się, że Włoch zrobił w tym pojedynku wystarczająco dużo aby wygrać.

Początek pojedynku był jeszcze dość wyrównany, jednak z biegiem rund zaznaczała się przewaga Włocha, który lepiej wytrzymywał tę walkę kondycyjnie i był pięściarzem dużo aktywniejszym. Zeuge próbował się odgryzać rywalowi pojedynczymi kontrami, jednak nie robił one na jego przeciwniku żadnego wrażenia, a ponadto młody Niemiec wyraźnie w końcowej fazie walki opadł z sił, co wydawało się że nie uchroni go w tym pojedynku przed porażką.

Mimo to po dwunastu rundach sędziowie wypunktowali w tym pojedynku niejednogłośny remis (114-114, 114-114, 114-115), dzięki któremu regularny pas mistrza świata federacji WBA pozostał w rękach Giovanniego De Carolisa.

Podczas tej samej gali kolejną walkę stoczył także były mistrz świata Arthur Abraham (45-5, 30 KO), który pokonał przez TKO w 8 rundzie Norwega Tima-Robina Lihauga (15-2, 8 KO),  zdobywając dzięki temu wakujący tytuł WBO International w wadze super średniej.

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły