kowaliow pileczka

Kowaliow do Huntera: Nawet pijany pokonałbym Warda

Trener Virgil Hunter, który przygotowuje do walk Andre “SOG” Warda (31-0, 15 KO) zarzucił Siergiejowi „Krusher” Kowaliowowi (30-1-1, 26 KO) spożywanie przez niego dużych ilości alkoholu. Szkoleniowiec zasugerował, że to właśnie fakt stałego raczenia się wódką przez Kowaliowa spowodował słabszą wytrzymałość tego pięściarza podczas pojedynków trwających pełny dystans.

W listopadzie zeszłego roku podczas gali, która miała miejsce w Las Vegas, Ward mimo zaliczenia nokdaunu w drugiej rundzie pokonał na punkty Kowaliowa i odebrał mu tytuły mistrza świata organizacji WBA, WBO oraz IBF wagi półciężkiej.

17 czerwca dojdzie do rewanżowej walki pomiędzy Wardem, a Kowaliowem, ponieważ ten drugi postanowił wykorzystać zapis w kontrakcie na pierwszy pojedynek, który zobowiązywał Amerykanina do ponownego spotkania się z nim w ringu.

“To wcale nie przetrenowanie było powodem kłopotów Kowaliowa. Nie możesz pić wódki przez cały rok i spodziewać się zwycięstwa w walce z kimś takim jak Andre Ward.” – powiedział Hunter.

W odpowiedzi na tę zaczepkę Kowaliow zasugerował, że podopieczny Huntera jest tak słaby, że tak naprawdę mógłby przegrać nawet, gdyby jego rywal był pijany.

„Gdybym pił, a nawet jeżeli byłbym pijany to i tak pokonałbym Andre Warda. Nawet jeżeli byłem pijany w ostatniej walce to i tak mogłem wygrać ten pojedynek, ale zostałem okradziony ze zwycięstwa. To zabawne. Nie byłem pijany. Dbam o swoje zdrowie.”powiedział BoxingScene.com Andre Ward.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły