stacey verbeek

Kowaliow pokonuje przez TKO w 2 rundzie Szabrańskiego

Były mistrz świata w wadze półciężkiej, Rosjanin Sergiej Kowaliow (31-2-1, 27 KO) pokonał przez TKO w 2 rundzie pretendenta do tytułu, Wiaczesława Szabrańskiego (19-2, 16 KO). Stawką tego pojedynku był wakujący pas federacji WBO w wadze półciężkiej, który zwakował Andre Ward po zwycięstwie nad „Krusherem”.

Od początku pojedynku swoje warunki starał się narzucić Rosjanin. W okolicach połowy pierwszej rundy posłał on bezpośrednim prawym prostym na deski Wiaczesława Szabrańskiego. Mimo mocnych ciosów Ukrainiec zdołał dotrwać do końca pierwszej rundy. W 2 starciu czując swą przewagę, Kowaliow starał się lokować liczne ciosy na głowie Szabrańskiego. Po jednej z kombinacji, rywal Sergieja po raz kolejny znalazł się na deskach ringu w Madison Square Garden. Czując dominację w ringu, Kowaliow postanowił skończyć swojego rywala i wyprowadzając lewy-prawy posłał Szabrańskiego na matę i sędzia ringowy zakończył pojedynek.

Tym samym mistrzem świata federacji WBO w kategorii półciężkiej został ponownie Sergiej Kowaliow. Rosjanin zapowiadał już przed walką, że czuje się wyśmienicie i jest gotowy na kolejne sportowe wzywania.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły