Kownacki: Myślę, że uczyniłem tę walkę trudniejszą niż powinienem

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) podczas gali na Brooklynie w Barclays Center pokonał przez TKO w 6 rundzie bardzo solidnego Gruzina Iago Kiladze (26-3, 18 KO). Polak na początku walki ustępował Kiladze przede wszystkim szybkością i dawał się trafiać mocnymi ciosami zarówno na głowę i tułów. Od 3 rundy Polak zaczął dochodzić do głosu.

„Babyface” świetnie rozpoczął 4 starcie, trafił mocnym prawym i naruszył Kiladze. Chwilę później po raz kolejny po bardzo dobrym prawym Gruzin po raz pierwszy zapoznał się z matą ringu. Do końca rundy Polak posiadał przewagę i spychał do defensywy wyraźnie zmęczonego już Kiladze. Podobnie wyglądało 5 starcie, gdzie swoje warunki wyraźnie dyktował Kownacki.

W szóstym starciu mocne ciosy przyniosły zamierzony skutek. Podczas walki w zwarciu Kownacki wypalił świetnymi dwoma prawymi podbródkowymi, które posłały po raz kolejny Kiladze na deski. Sędzia po odliczeniu do 8 i głębokim spojrzeniu w oczy Gruzina postanowił zakończyć pojedynek.

Po pojedynku Kownacki podziękował wszystkim kibicom i stwierdził, że sam utrudnił sobie ten pojedynek.

„Jestem bardzo wdzięczny wszystkim polskim kibicom za wspaniały doping. Ciągle robię to dla nich i staram się za każdym razem dawać świetne show. Myślę, że uczyniłem tę walkę trudniejszą niż powinienem lecz to kolejna lekcja i najważniejsze, że wygrałem” – stwierdził Polak.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły