Foto: IFL TV

Lennox Lewis: Tyson Fury nadal jest numerem jeden w kategorii ciężkiej

Były dominator wagi ciężkiej Lennox Lewis uważa, że mimo problemów osobistych i wycofania się z czynnego uprawiania sportu nadal numerem jeden w kategorii ciężkiej jest były mistrz świata Tyson Fury (25-0, 18 KO). Zdaniem Brytyjczyka to jego rodak mimo nieobecności w ringu od 15 miesięcy po pokonaniu Władimira Kliczki (64-4, 53 KO) zasługuje na miano najlepszego ciężkiego.

“Uważam, że obecnie numerem jeden jest Tyson Fury. Mimo, że ma obecnie trochę problemów osobistych, to moim zdaniem nadal jest numerem jeden. Dowiódł tego. Pokazał to w ringu. Być może Klicko nie był w pełni sobą podczas walki z nim. Jednak, jeżeli decydujesz się wyjść do ringu to musisz być przygotowany do walki jak najlepiej tylko jest to możliwe i robić to, co potrafisz najlepiej oraz walczyć na 100% swoich możliwości.” powiedział IFL TV Lennox Lewis.

Fury ostatni pojedynek stoczył w listopadzie 2015 roku, kiedy to pokonał na punkty Władimira Kliczkę. Od tego momentu pięściarz przeżywa problemy osobiste, a przygotowując się do powrotu na ring wykryto w jego organizmie narkotyki, co jeszcze bardziej skomplikowało jego sytuację. Jak informowały angielskie media 28-letni Fury ma problemy z alkoholem oraz narkotykami, a po zdobyciu mistrzowskich pasów wpadł w depresję.

“Niektórzy ludzie, gdy zostają mistrzami świata potrafią się w tym świetnie odnaleźć. Niektórzy po zdobyciu tytułu mistrza świata nie potrafią sobie z tym poradzić. Aby być mistrzem świata trzeba zachowywać się jak mistrz. Trzeba uświadomić sobie jak wiele osób na ciebie patrzy i jak wielki wpływ masz na życie ogromnej rzeszy ludzi. Trzeba uważać i wzorować się na tych, którzy wcześniej posiadali mistrzowskie pasy. Muhammad Ali, Larry Holmes, Mike Tyson, Lennox Lewis oraz Evander Holyfield. Oni wszyscy zachowywali się jak mistrzowie i tak powinni zachowywać się także obecni czempioni.” – powiedział Lennox Lewis.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Lennox Lewis: Tyson Fury nadal jest numerem jeden w kategorii ciężkiej"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
dalps
Użytkownik

no z Tysonem,to bym mu nie przyznał racji:)

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły