Foto: Mikey Williams/Top Rank

Łomaczenko o walce z Pacquiao: Nie ma sensu walczyć ze starcem

Jeszcze przed rokiem promotor grupy Top Rank Bob Arum mówił o tym, że marzy mu się pojedynek w umownym limicie wagowym pomiędzy wielką nadzieją światowego boksu Wasylem Łomaczenko (8-1, 6 KO), a legendą boksu Manny Pacquiao (59 -6-2, 38 KO)

Wygląda jednak na to, że nawet w wypadku zainteresowania takim pojedynkiem przez 38-letniego Manny’ego Pacquiao szanse na doprowadzenie do tego starcia są znikome. Ukrainiec mówi wprost, że nie jest zainteresowany walką ani z Pacquiao, ani z żadnym innym pięściarzem, który jest o krok od bokserskiej emerytury. Łomaczenko twierdzi, że mało znaczące będzie dla niego zwycięstwo nad starym pięściarzem, który szczyt formy ma dawno za sobą.

„W tym momencie Manny Pacquiao jest bliski zakończenie swojej kariery. W najbliższych dwóch-trzech latach zakończy on karierę. Nie mam zamiaru wchodzić do ringu po to, aby wygrać z jakimś starcem. Z mojego punktu widzenia nie kompletnie gonić za walką z nim. On ma swoją karierę, a ja mam swoją. Myślę, że jest wielu dobrych pięściarzy w kategorii do 135 funtów i chcę z nimi walczyć, aby pokazać kto jest najlepszy. Teraz byłoby szaleństwem ściganie Pacquiao.” – powiedział Sporting News czempion WBO Wasyl Łomaczenko.

Łomaczenko, który zdobył już tytuł mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych jest gotowy przystąpić do walki o pas w limicie kategorii lekkiej. Ukrainiec zaznacza jednak, że nie ma zamiaru już zmieniać limitu wagowego na jeszcze wyższy tylko po to, aby stanąć w ringu naprzeciw Filipińczyka.

„Ludzie porównują mnie do Manny’ego Pacquiao. A my jesteśmy zupełnie inni. Manny Pacquiao zaczynał karierę mając 18 lat i a jego kariera była budowana podczas jego rozwoju w zawodowym boksie. Jego ciało rosło wraz z budowaniem jego kariery i dlatego jest teraz tam, gdzie jest. Ja zacząłem swoją karierę w wieku 25 lat. Moje ciało w większości było już rozwinięte, a ja walczyłem już w dwóch limitach wagowych i chciałbym w trzecim. Nie można oczekiwać, że fair byłoby w tym momencie oczekiwać, że przeskoczę do kategorii do 140 funtów. Nie można porównywać takich pięściarzy jak Kell Brook i Giennadij Gołowkin, gdzie Brook przeskoczył dwie kategorie wyżej i zobaczcie, co się stało. Kategorie wagowe są ustalone nie bez powodu.”powiedział Łomaczenko.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły