Masternak o Siłłachu: Powinienem go ustrzelić

Pretendent do tytułu mistrza świata z 2013 roku Ismaił Siłłach będzie przeciwnikiem byłego mistrza Europy wagi junior ciężkiej (2012–13) Mateusza Masternaka podczas zaplanowanej na 24 czerwca w trójmiejskiej Ergo Arenie gali Polsat Boxing Night.

32-letni Siłłach urodził się w Zaporożu. Jego matka jest Ukrainką, zaś ojciec pochodzi z afrykańskiego Sierra Leone. Największe sukcesy Ismaił odniósł na ringach amatorskich, sięgając po srebrne medale mistrzostw świata (2005) i Europy (2006).

Na zawodowstwie walczył w kategorii półciężkiej (79,4 kg) i pozostawał niepokonany do 2012 roku, gdy przegrał przed czasem z Denisem Graczewem. Ciemnoskóry reprezentant Ukrainy nie ma szczęścia do Rosjan, bo dwie pozostałe porażki na zawodowych ringach (ma na koncie 25 zwycięstw), także przez nokaut, zadali mu Siergiej Kowaliow (2013, stawką walki był tytuł mistrza świata WBO) oraz Maksim Własow (2016). Ten ostatni pojedynek, jak i kilka innych, Siłłach stoczył już w kategorii cruiser (90,7 kg).

„Ismaił to pięściarz doświadczony i bardzo dobry technicznie. Ma znakomite warunki fizyczne (191 cm wzrostu wg dostępnych danych – przyp. red.) i umie zmienić pozycję z normalnej, typowej dla zawodnika praworęcznego, na odwrotną. Aby zwyciężyć, muszę narzucić bardzo wysokie tempo i boksować agresywnie. W paru walkach widzieliśmy, że Siłłach nie jest w stanie przyjąć mocnego ciosu. Myślę, że w drugiej połowie pojedynku powinienem go ustrzelić.”powiedział w rozmowie z przegladsportowy.pl Mateusz Masternak.

więcej na przeglądsportowy.pl

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły