Mega Wywiad – Mateusz Borek: Taka jest brutalna prawda o polskim boksie

Zapraszamy do wysłuchania długiego wywiadu z promotorem grupy MB Promotion, Mateuszem Borkiem, który będzie głównym organizatorem gali Polsat Boxing Night 7. Impreza odbędzie się 24 czerwca w hali Ergo Arena w Gdańsku, a w walce wieczoru kibice zobaczą w ringu legendarnego Tomasza Adamka (510-5, 30 KO) z Solomonem Haumono (24-3-2, 21 KO).

Podczas długiej rozmowy z red. naczelnym naszego portalu Mateusz Borek odpowiedział m.in. na pytania dotyczące konfliktu interesów, jaki może występować po tym, gdy jako czołowy dziennikarz sportowy podjął się on pracy promotora boksu zawodowego. Z przeprowadzonego przez nasz portal wywiadu dowiecie się także: Czy promotor grupy  MB Promotions będzie prowadził studio Polsatu podczas własnej imprezy? oraz Czy PPV w Polsce nie jest za drogie?.

Organizator gali Polsat Boxing Night 7 odpowiedział także na pytanie dotyczące powodów coraz mniejszej promocji boksu przez telewizję Polsat w porównaniu do tego, na co mogą liczyć promotorzy gal MMA.

„KSW robi teraz 4 gale w roku, z czego trzy są w PPV, a jedna w telewizji otwartej. Żaden polski promotor nie poszedłby na układ finansowy, na jaki idą włodarze KSW. Oni świadomie dokładają do gal pokazywanych w otwartym Polsacie, aby móc wypromować swoje gale i sprzedawać je w PPV. Jeżeli chodzi o boks to zobacz kto dzisiaj do Polski przyjeżdża. Kiedyś mogłeś pokazać galę boksu w otwartym Polsacie. Starcie Włodarczyka o mistrzostwo świata z Cunnighamem, czy Robinsonem. A teraz kogo możesz pokazać w otwartym Polsacie? Faceta takiego jak Michael Grant? W zależności od tego jacy przeciwnicy przyjeżdżają na gale do Polski. Jakiej klasy sąto rywale, to oni budują potem słupek oglądalności telewizyjnej. Muszę powiedzieć, że każda taka walka na obecnym poziomie sportowym w sobotę po 23:00 oznacza cztery, czy pięć razy mniejszą oglądalność niż powtórka byle jakiego filmu amerykańskiego z 1998 roku. Taka jest brutalna prawda o polskim boksie.” – powiedział Mateusz Borek.

Mateusz Borek zapowiedział, że stawką walki wieczoru na pewno nie będzie pas Cyfrowego Polsatu, ani żadnej inny nieznaczący tytuł.

„Nie będzie pasa MB Promotions, nie będzie pasa Polsatu, nie będzie żadnych pucharów. Rozmawiam z jedną z federacji światowych i być może jakiś pas się pojawi. Na pewno Adamek i Haumono nie zawalczą o tytuł mistrza świata federacji WBF. który mi proponowano, ponieważ nie chcę się ośmieszać w środowisku. Mam duży respekt do osiągnięć Tomka. Pas WBF nie jest mu kompletnie potrzebny. (…) Nie będę na siłę wydawał pieniędzy i szukał pasa, tylko po to żeby na plakacie zawrzeć na plakacie idiotyczne hasło ‚Walka o mistrzostwo świata’. Znam swoje miejsce w tym biznesie na świecie i wiem, który pas jest wartościowy, a który jest jak mówi Andrzej Kostyra paskiem od spodni.” – powiedział Mateusz Borek.

Podczas naszej rozmowy promotor grupy MB Promotions powiedział, że chciałby ujawnić wyniki sprzedaży PPV po najbliższej gali, jeżeli Cyfrowy Polsat da mu na to zgodę.

„Jeśli dostanę zgodę Cyfrowwego Polsat to tak. Chciałbym ujawnić wynik sprzedaży PPV.” – powiedział Mateusz Borek.

Podczas rozmowy poruszony został także temat rywala dla Krzysztofa Głowackiego oraz przeciwniczki dla Ewy Brodnickiej oraz oceny rywala Tomasza Adamka, który ma dość kolorową przeszłość poza sportową.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu:

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

4 Komentarzy do "Mega Wywiad – Mateusz Borek: Taka jest brutalna prawda o polskim boksie"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Diablo
Gość
Diablo

Wow !!! Adamek rozwali tego gościa jak gnój po polu! Oni nas okłamywali ! Wystarczy spojrzeć na bilans walk Adamka -501walk stoczonych! Nie był na żadnej bokserskiej emeryturze tylko obił kolejnych 459 przeciwników .Szancun.Jade ogladac walkę na żywo

crazy
Gość

dobre

Dżoszła
Użytkownik
Dżoszła

Mega wywiad. Więcej takich.

Fighter
Użytkownik
Fighter

Borek klasa koleś. Umie się wypowiedzieć i dobrze gada. Wolę jak komentuje mecze, ale widać, że o boksie też coś wie.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły