Mistrz kontra Mistrz czyli Khalidov vs Mańkowski walką wieczoru gali KSW 39 Colosseum

Pierwszy w historii KSW pojedynek mistrzów będzie walką wieczoru największego wydarzenia w sportach walki nad Wisłą.

Już 27 maja na gali KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym mistrz KSW w wadze średniej i największa gwiazda polskiego MMA Mamed Khalidov (32-4-2, 12 KO, 17 Sub) zmierzy się z mistrzem KSW w kategorii półśredniej, niepokonanym od ponad czterech lat 27-letnim Borysem Mańkowskim (19-5-1, 3 KO, 7 Sub). Starcie odbędzie się umówionym limicie pomiędzy kategoriami obu zawodników, którego dokładna wartość zostanie podana do publicznej wiadomości w późniejszym terminie.

Bilety na historyczną galę KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym, 27 maja w Warszawie, w cenie już od 25 złotych, są dostępne na eBilet.pl.

Mamed Khalidov od lat jest uważany za jednego z najlepszych zawodników wagi średniej na świecie. Niepokonany od 2010 roku zawodnik Berkutu Arrachionu Olsztyn ma na koncie serię dwunastu zwycięstw, z czego tylko trzy razy w przeciągu ostatnich siedmiu lat walczył dłużej niż jedną rundę. 36-letni weteran KSW w latach 2009-2011 był mistrzem największej organizacji MMA w Europie w wadze półciężkiej, a w grudniu 2015 roku zdobył pas w kategorii niżej, odbierając go w 31 sekund Michałowi Materli. Pojedynek z młodszym o dziewięć lat poznaniakiem będzie jego jubileuszową dwudziestą walką w KSW.

Borys Mańkowski to od kilku lat najlepszy zawodnik kategorii półśredniej w Polsce. Reprezentant Ankosu MMA Poznań zdobył tytuł mistrza KSW w maju 2014, poddając w drugiej odsłonie kuzyna Khalidova – Aslambeka Saidova. Od tego czasu „Diabeł Tasmański” wygrywał w klatce KSW czterokrotnie, trzy razy broniąc tytułu w pojedynkach z Davidem Zawadą, Jessem Taylorem i Johnem Maguire’em. Tego ostatniego Mańkowski doszczętnie rozbił na grudniowej gali KSW 37 w Krakowie, notując jednocześnie szóstą wygraną z rzędu.

Kategorie
STREFA MMA

Dodaj komentarz

2 Komentarzy do "Mistrz kontra Mistrz czyli Khalidov vs Mańkowski walką wieczoru gali KSW 39 Colosseum"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
crazy
Gość

uuuu naprawde taka walka hehe ! odwazne ruchy KSW podoba mi sie to ! nie wiem sam kto wygra ale sadze ze Kavkaz win

Diego3
Użytkownik
Diego3

Pewnie, że Mamed wygra. Borys zaczynał w lekkiej i teraz jest małym półśrednim a Khalidov nie raz walczył w półciężkiej. Jeśli Czeczen nie jest totalnie wypalony i zniszczony kontuzjami, to Borys nie ma szans w tej walce. Nie mniej szanuję, że w końcu znalazł tobie wyzwanie i wyszczekał przez social media. Bez cienia sarkazmu szanuję.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły