Możliwa walka Mariusz Wach vs Mariusz Pudzianowski na gali KSW!

Polski pięściarz kategorii ciężkiej Mariusz Wach otrzymał propozycję od federacji KSW i w maju tego roku może stoczyć pojedynek z Mariuszem Pudzianowskim – poinformował na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport Mateusz Borek.

Tę informację, ale tylko w pewnym stopniu potwierdza także Martin Lewandowski, który w rozmowie z portalem Wp.pl zdradził, iż faktycznie federacja KSW prowadzi rozmowy z „Wikingiem„.

Według informacji Mateusza Borka nasz czołowy pięściarz otrzymał propozycję stoczenia czterech walk w formule MMA, a pierwsza z nich mogłaby się odbyć już 27 maja tego roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, i to przeciwko samemu „Pudzianowi„.

Lewandowski powiedział, że federacja faktycznie prowadzi rozmowy z pięściarzem, ale póki co nie doszła jeszcze z nim do porozumienia.

– Faktycznie od jakiegoś czasu prowadzę rozmowy z Mariuszem Wachem. Jest zainteresowany zmianą dyscypliny sportu i twierdzi nawet, że wprowadza do pięściarskich treningów elementy parterowe. Na razie skupia się na boksie, ale w tym roku wrócimy jeszcze do rozmów – powiedział wp.pl Lewandowski.

Co ciekawe drugi z włodarzy KSW Maciej Kawulski zaprzeczył jakoby do walki Wach vs Pudzianowski miało dojść już na gali, która odbędzie się w maju na Stadionie Narodowym.

W związku z dyskusją pomiędzy Mateuszem Borkiem, a Maciejem Kawulskim na Twitterze głos w całej sprawie postanowił zabrać wywołany do tablicy Martin Lewandowski, który zaprzeczył jakoby Mariusz Wach miał stanąć do walki z Mariuszem Pudzianowskim już w maju. Jeden z współwłaścicieli federacji KSW powiedział, że obecnie pięściarz zasugerował mu, iż ma przed sobą walkę w boksie, do której jak można przypuszczać będzie się przygotowywał.

Pudzian” w ostatnim pojedynku pokonał w klatce „Popka„, a w sumie stoczył już 15 walk w MMA, z czego 10 wygrał.

Wach ostatnimi czasy nie osiąga zbyt wielkich sukcesów w boksie, ale nadal uznawany jest za czołowego polskiego ciężkiego. Mierzący 202 centymetry bokser może poszczycić się bilansem 32-2 (17 KO). Ostatni pojedynek w ringu Wach stoczył w maju 2016 roku podczas gali, która odbyła się w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie pokonał Brazylijczyka Marcelo Luiza Nascimento.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

2 Komentarzy do "Możliwa walka Mariusz Wach vs Mariusz Pudzianowski na gali KSW!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
crazy
Gość

kur… coo ???

Diego3
Użytkownik
Diego3

Co za fatalny żart… Nie dość, że biorą boksera do MMA co było już przerabiane wiele razy i bokser prawie zawsze dostawał łomot, to jeszcze na domiar złego chcą Wacha. Serio? Przecież on w boksie jest ślamazarny i powolny jak wóz z węglem. Jak oni go widzą w walce 3 rundy po 5 minut w szybszym tempie i do tego z możliwością przeniesienia walki do parteru, gdzie będzie jak dziecko we mgle? Mam nadzieję, że pomysł szybko upadnie.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły