(Foto: Tom Hogan – Hogan Photos/Golden Boy Promotions)

Nacho wytyka błędy Chavezowi: Przed walką niepotrzebnie zrobiono mu masaż

Legendarny trener Ignacio „Nacho” Beristain, który przygotowywał do ostatniej walki Julio Cesara Chaveza Jr. twierdzi, że zna przyczynę słabej dyspozycji swojego pięściarza podczas pojedynku z Saulem „Canelo” Alvarezem. Po przegranej w sobotę walce Chavez Jr. sugerował, że jego bardzo słaba postawa spowodowana była koniecznością wypełnienia limitu wagowego na walkę z „Canelo”, który wynosił 164,5 funta.

Pięściarz zgodził się na zapis w kontrakcie, który mówił, że za każdy przekroczenie limitu wagowego o 1 funt będzie musiał zapłacić 1 mln dolarów kary. Ostatecznie Chavez wniósł na wagę 164 funty, ale w podczas walki w Las Vegas wypadł bardzo słabo. Zdaniem „Nacho” powodem braku energii i zaangażowania w walce było nie zbijanie wagi przez niego pięściarza, ale wykonanie masażu relaksującego przed walką, który wykonał w szatni masażysta.

„Waga wcale nie była problemem, który wpłynął na determinację i formę tego faceta. Ci, którzy tak myślą nie mają racji, ponieważ z tym nie było problemu, ale stało się coś innego. Przyczyną jego słabej postawy mógł być masaż, który wykonano na nim przed walką, co po prostu jest zabronione. On był poddany masażowi relaksującemu na dwie godziny przed walką. Nie rozumiem co się stało, ponieważ on był perfekcyjnie przygotowany. Spał prawie trzy, czy cztery godziny przed walką. Był zrelaksowany i szczęśliwy, ale twierdził, że zawsze przed walką jest ktoś z nim, kto wykonuje mu masaż.”powiedział „Aristegui News” trener Ignacio „Nacho” Beristain.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Nacho wytyka błędy Chavezowi: Przed walką niepotrzebnie zrobiono mu masaż"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
crazy
Gość

Nie czepialbym sie Chaveza zrobil co mogl przygotwal sie kondycyjnie,zrobil wage i nie dal sie znokautowac . A przeciez walczyl z najlepszym Bokserem Swiata bez podzialu na wage takze …

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły