deontay-wilder-boxing-champion 3745985

Noc ciężkich: Ugonoh przegrywa przed czasem, Wilder broni pasa

Izu Ugonoh (17-1) nie zaliczył udanego debiutu pod skrzydłami nowego promotora. Polak przegrał przez techniczny nokaut w piątej rundzie z Dominicem Breazeale (18-1). Pierwsze rundy należały do Izu, który celnie bił z różnych płaszczyzn. Pierwszy problem napotkał w trzecim starciu, gdy nadział się na kontrę i zaliczył nokdaun.

Ugonoh wrócił do gry już w czwartej rundzie. Tym razem to Breazeale zapoznał się z deskami. Mimo, że był półprzytomny przetrwał kryzys i nie dał się znokautować. Sam dokonał dzieła zniszczenia w następnej rundzie, po prawym sierpowym zamroczył Ugonoha, a po następnym czystym ciosie sędzia zakończył pojedynek.

W walce wieczoru zgodnie z przewidywaniami Deontay Wilder (38-0) uporał się z Geraldem Washingtonem (18-1-1). Nie obyło się jednak bez problemów. Nieoczekiwanie w pierwszej fazie lepiej prezentował się pretendent, który aktywnie boksował przednią ręką. W piątym starciu Wilder zaatakował co przyniosło skutek. Mocny prawy, poprawka lewym sierpowym i Washingoton był liczony. Zdołał się co prawda podnieść „na osiem”, ale mistrz nie wypuścił szansy z rąk i po zdecydowanym ataku, sędzia ringowy przerwał walkę.

Tym samym Wilder po raz piąty obronił pas mistrza świata federacji WBC w królewskiej kategorii.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

5 Komentarzy do "Noc ciężkich: Ugonoh przegrywa przed czasem, Wilder broni pasa"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
crazy
Gość

izu to amator i dalej podtrzymuje

Dr Drie
Użytkownik
Dr Drie

To była dobra bitka. Izu ma wiele mankamentów, ale prawda jest taka, że obecnie z naszych ciężkich to bez wątpienia ma największe szanse żeby coś osiągnąć.

Diego3
Użytkownik
Diego3

Niestety wyszło to jego ubijanie kotletów. W walce wyglądał nieźle, ale było widać, że nigdy nie bił się z kimś tego kalibru. Dał dobrą bitkę i chętnie obejrzę go znowu, ale teraz na bank wróci bicia do bumów, bo przepustką do walk na wyższym poziomie była wygrana z Breazealem, do czego niestety nie doszło.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły