szpilka fonfara 5765

Oficjalnie: Walka Szpilka – Kownacki 15 lipca w Nowym Jorku!

To już pewne! 15 lipca podczas gali, która odbędzie się w Nowym Jorku Artur Szpilka (20-2, 15 KO) zmierzy się z Adamem Kownackim (15-0, 12 KO). Pojedynek dwóch polskich pięściarzy będzie częścią kolejnej gali z cyklu Premier Boxing Champions.

O możliwości skonfrontowania Szpilki i Kownackiego mówiło się od kilku miesięcy. Pierwsza propozycja organizacji tego starcia pojawiła się w marcu tego roku. Mówiło się, że obaj pięściarze spotkają się w ringu 22 kwietnia, ale z powodu problemów zdrowotnych do tego pojedynku nie mógł przystąpić Adam Kownacki. Teraz wygląda na to, że nic nie stanie już na przeszkodzie, aby obaj pięściarze spotkali się w ringu.

W nocy z wtorku na środę organizatorzy gali Premier Boxing Champions oficjalnie potwierdzili, że starcie pomiędzy polskimi pięściarzami odbędzie się 15 lipca.

Dla Szpilki będzie to pierwszy pojedynek od styczniu 2016 roku, kiedy to został on znokautowany przez mistrza świata Deontaya Wildera i bardzo długo musiał czekać na swoją kolejną szansę. Jeszcze niedawno „Szpila” był blisko walki z Dominikiem Breazelem, jednak ostatecznie do pojedynku nie doszło. Kownacki 14 stycznia tego roku, znokautował Joshuę Tufte’a, a obecnie trenuje wraz z Tomaszem Adamkiem.

„Bardzo się cieszę. Długo to wszystko trwała, ale najważniejsze dla mnie było, żeby mi zagwarantowali w kontrakcie, że jeżeli Adama znów będzie bolał ząbek, to będę miał walkę z kimś innym na tej samej gali. Dwie walki zostały przełożone i przez tą nieaktywność wypadłem z rankingów i żaden zawodnik z czołówki nie chce ze mną walczyć, bo to ryzyko. Najpierw wygram jednak z Adamem, a później będę wyzywał pięściarzy z czołówki.” – powiedział Szpilka.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

2 Komentarzy do "Oficjalnie: Walka Szpilka – Kownacki 15 lipca w Nowym Jorku!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
crazy
Gość

uuuuu ale sie bedzie dzialo urodziny mam 16 to chyba zaczne swietowac juz 15 !! to bedzie dobra walka panowie i panie !

Ernest
Gość
Ernest

Dobra walka to może i będzie ale po co Szpilce taka walka?A no po to,że z nikim innym nie można go zestawić-przynajmniej z nikim z „górnej półki”Jennings,Wilder i PRAWIE Mollo to przejrzyście pokazali!Kelnerów bije okrutnie a poważnych Bokserów(piesciarzy),raczej delikatnie głaska?ostatnio nawet nie chcieli go pokazywać w walce z breazeale’m bo po co pokazywać dwóch gości,którzy przegrali swoje ostatnie walki.Pieniążki,walcząc raz na poltorej roku szybko się kończą,zwłaszcza żyjąc w Stanach na jakimś tam poziomie?Mimo wszystko życzę Szpili zwycięstwa?i czekam na jakąś konkretną walkę i oczywiście ZWYCIĘSTWA.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły