eight col Jo Parker 2014

Parker pokonał przez nokaut w czwartej rundzie Haumono

W głównej atrakcji wieczoru podczas gali boksu zawodowego w Christchurch w Nowej Zelandii Joseph Parker (20-0, 17 KO) pokonał przez KO w 4 rundzie Solomona Haumono (24-3-2, 16 KO), broniąc tytułów WBO Oriental i OPBF w wadze ciężkiej.

Początek walki był jeszcze w wykonaniu Parkera bardzo nerwowy. Haumono podszedł za to do pojedynku bez żadnego respektu, i kilkukrotnie udało mu się nawet zaskoczyć faworyzowanego rywala. Od trzeciej rundy Joseph zaczął walczyć w końcu dużo spokojniej, więcej pracował na nogach i dominował szybkością nad Haumono. Nadal były widoczne jednak braki w defensywie u Parkera, co Haumono często skurpulatnie wykorzystywał. W czwartym starciu Parker wystrzelił znakomitym prawym podbródkowym, który posłał jego rywala na deski. Co prawda Haumono wstał, ale sędzia zdążył wyliczyć go do dziesięciu i walka została zatrzymana.

Tym samym Joseph Parker odniósł jubileuszowe dwudzieste zawodowe zwycięstwo i teraz będzie mógł się już skupić na walce o mistrzostwo świata federacji IBF w wadze ciężkiej z Anthonym Joshuą.

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły