Parker wygrał na punkty z Conjanu i obronił tytuł WBO

Być może dla wielu zabrzmi to jak żart, ale niestety jest to prawda. Mistrz świata federacji WBO kategorii ciężkiej Joseph Parker (23-0, 18 KO) pokonał na punkty po jednostronnej walce notowanego na 14 miejscu w rankingu WBO Razvana Cojanu (16-3, 9 KO).

Starcie odbyło się w hali Sparks Arena w Auckland (Nowa Zelandia). Teoretycznie Parker powinien cieszyć się z tego zwycięstwa, jednak w praktyce świętowanie wygranej w walce ze swoim byłym sparingpartnerem, który o walce dowiedział się na 10 dni przed pojedynkiem raczej chluby nie przynosi.

Dodatkowo należy zauważyć, że Parker wygrał ten pojedynek stosunkiem punktowym 119-108, 117-110, 117-110, co także nie jest powodem do dumy. Abstrahując od tego, że to starcie powinien on był wygrać przed czasem należy zwrócić uwagę na to, że nie udało mu się wygrać wszystkich rund tego pojedynku.

Joseph Parker jeszcze kilka dni temu mówił w mediach, że zasługuje na walkę z Anthony Joshuą, czy Deontayem Wilderem, jednak będąc obiektywnym należy wprost przyznać, że tak nie jest, a na dziś jest on najsłabszym z mistrzów kategorii ciężkiej.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

5 Komentarzy do "Parker wygrał na punkty z Conjanu i obronił tytuł WBO"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
JOKER
Użytkownik

No tak drętwego mistrza świata jak ten na zdjęciu to nie widziałem. Walka tak intersująca, że wyszedłem w po 4 rundzie klocka do kibla postawić. Wróciłem, a ten się jeszcze z tym fajansem męczył. Powinni mu zabrać pas. Parker się do boksu nie nadaje.

BorSuk
Użytkownik
BorSuk

Bzdury piszesz. Facet ma talent, ale walcząc z takim ogórkiem trudno mu było się zmobilizować. Z Wilderem by inaczej zawalczył. Ty się nie znasz na boksie JOKER. Idź w brydża grać.

Wizard
Użytkownik
Wizard

Lubię styl walki Parkera. Widziałbym jego walkę ze Szpilką. To jest szansa na to, aby nasz polski mistrz zdobył tytuł mistrza świata. Marzę o takiej walce na narodowym, albo lepiej u mnie na Wiśle w Krakowie.

BorSuk
Użytkownik
BorSuk

Dokładnie tak! Też chce tej walki! Szpilka vs Parker!

Twardy Stolec
Użytkownik
Twardy Stolec

Jaki Szpilka z jakim Parkerem. Co wy ćpaćie w niedzielę. Parker jest cienias, ale Szpilka z nim polegnie. walka w PL? Bez szans. Parker tu nawet nie przyjedzie. A dwa kto mu kase zapłaci.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły